Mano GargždaiPaskutinį vasaros savaitgalį – sveikatos festivalis „Tu gali“ (programa)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Šiemet jau trečią kartą vyksiantis sveikatos festivalis „Tu gali“ sveikatingumu besidominčius gyventojus Gargždų miesto stadione tradiciškai suburs paskutinį vasaros savaitgalį – rugpjūčio 26 d. Šio mėnesio pradžioje festivalis pirmą kartą surengtas ir Priekulėje.

 

Veiks dvi erdvės

Kaip pasakojo šio renginio sumanytoja ir organizatorė, Kisinių kaimo bendruomenės pirmininkė Saulė Surplytė, festivalis Gargžduose šiemet turės dvi erdves. Vienoje jų vyks paskaitos sveikatingumo temomis, o kitoje – edukacinės programos.

„Kardinalių pasikeitimų nėra, bet bus nauja erdvė – edukacinė. Visi nebetelpa į tą pagrindinę palapinę, o norinčiųjų yra daug“, – sprendimą motyvavo S. Surplytė.

Edukacinėje palapinėje vyks mandalų piešimas, bus pasakojama, kaip pasigaminti natūralius šveitiklius, bus galima sužinoti apie gydomąsias kristalų savybes. Taip pat paskaitą „Dvasios būsenos – transformuojanti jėga, kuri keičia jūsų gyvenimą“ ves lektorius, klubo „Kelias į save“ vadovas, aštuonių knygų apie džok terapiją autorius Arūnas Jonuškis.

Šiemet pirmą kartą festivalis „Tu gali“ Gargžduose turės ir vakarinę dalį – dienos renginius užbaigs smagi šeimų diskoteka su Edenu bei „Tūpk stok“ klubu.

„Sugalvojome padaryti šokius, pasilinksminimą be alkoholio, padainuos Edenas, šokti pamokys „Tūpk stok“ įkūrėja Olga Pocienė“, – naujoves pristatė renginio organizatorė.

 

Netrūks motyvuojančių ir naudingų paskaitų

S. Surplytė džiaugėsi, kad į renginį ir vėl sutiko atvykti sertifikuotas „Insanity“ treneris, vienas iš „MyHero!“ sporto bendruomenės, jungiančios daugiau negu 10 tūkst. žmonių įkūrėjų Ignas Bakėjus.

„Ignas – labai „ant bangos“, nebūna visiškai šiame krašte, tad yra proga išgirsti tokį motyvatorių“, – kalbėjo S. Surplytė, pridūrusi, kad šis pranešėjas festivalyje pristatys puikiai veikiančią sveikatingumo programą bei ves sporto treniruotę.

Nė vienas sveikatos festivalis taip pat nevyksta be Danutės Kunčienės – „Žolinčių akademijos“ prezidentės, žolininkės, jau 30 metų propaguojančios sveiką gyvenseną. Šįkart ji pakvies į sveikuoliškus pusryčius.

Pirmą kartą programoje – sveikuolių sąjungos viceprezidentės Sigitos Kraučiūnienės paskaita „Kaip susigrąžinti gerą regėjimą“, kuri remiasi amerikiečių oftalmologo V. H. Beitso metodika.

Teisingo judesio anatomiją pristatys kineziterapeutė Karolina Krapavickaitė, o apie vaikų auklėjimą kalbės sertifikuotas psichoterapeutas, šeimos, karjeros, gyvenimo būdo konsultantas ir mokytojas, lektorius bei pranešėjas Vaidas Arvasevičius. Jo paskaitos tema – „Auklėjimo provokacijos. Vaikai auga patys“.

Atsipalaiduoti ir pasinerti į dainuojančių Tibeto dubenėlių ir gongų terapiją pakvies garso terapeutė, sveikatos jogos mokytoja Lina Micienė.

Tradiciškai rytas prasidės bendra treniruote, šįkart jogą pakeis „Body flex“ treniruotė, kurią ves Olga Pocienė. Anot S. Surplytės, norintieji galės išbandyti puikią techniką, kurią nuosekliai vykdant galima ženkliai sumažinti kūno apimtis. Be to, „Body flex“ treniruotę rekomenduojama daryti prieš tai nepavalgius, tad ji puikiai tiks sveikam rytui pradėti. Tradiciškai šventėje bus galima įsigyti ir sveikuoliškų produktų.

 

Organizacinė komanda – savanoriai ir bendraminčiai

S. Surplytė teigė, kad suorganizuoti festivalį be savanorių ir bendraminčių rato nebūtų įmanoma: „Yra gerų žmonių, kurie paskatina, dėkoja, palaiko idėją, remia.“

Jos teigimu, jau trečią kartą festivalį organizuoti padeda apie 13 savanorių.

„Visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė visada palaiko ir skatina tokias inciatyvas kaip sveikatos festivalis. Tik su jos palaikymu viskas ir vyksta“, – sakė festivalio sumanytoja.

Ji itin dėkojo ir vienam didžiausių festivalio rėmėjų – UAB „Solorina“ vadovui Antanui Bartkėnui.

„Ne tik mes turime rūpintis sveikata, reikia pasirūpinti ir aplinka, vis tiek kažkam reikės čia gyventi. Norime žmones šviesti, kad jeigu renkasi automobilį, pagal galimybes jis būtų ekologiškesnis“, – apie festivalyje planuojamus pristatyti hibridinius automobilius kalbėjo S. Surplytė.

Sveikatos festivaliui „Tu gali“ finansavimą skyrė ir Klaipėdos rajono savivaldybė.

 

Festivalio programa:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 155 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,