Mano GargždaiSavaitgalio idėja – bėgte pažinti Pamario kraštą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Vakarų Lietuvoje esantis Pamario kraštas yra unikalus ir įdomus dėl savo išskirtinės gamtos.  Kurį laiką buvęs žinomas daugiausia jėgos aitvarų, burlenčių mėgėjams, šiuo metu Pamario kraštas sulaukia vis daugiau lankytojų norinčių susipažinti su šia įdomia Lietuvos dalimi, kurioje slypi Kuršių marių užliejamos pievos, draustiniai, pažintiniai takai, jaukūs miesteliai ant marių kranto, ramybė ir net, atrodo, lėčiau bėgantis laikas.

 

Pamario kraštas vilioja pažinti ir atrasti mėgstančius žmones ir nekeista, kad šia vietove susidomėjo bėgimų gamtoje „Laukinis trail turas 2017“ organizatoriai, pernai vasarą suorganizavę pirmąjį bėgimą iš Ventės rago į Svencelę ne asfaltuotais keliais, o gamtos takais.

Bėgimą gamtos takais, dar populiariai vadinamą „trail“ bėgimu, išbando vis daugiau bėgimo entuziastų ir ne vienas po to jau nebenori bėgioti vien tik stadione, upių krantinėmis ar asfaltuotais parkų takais, nes bėgimas gamtoje yra labai nemonotoniškas, tai puiki galimybė aktyviai praleisti laisvalaikį ir pažinti šalies unikalius gamtos kampelius.

„Bėgimas man pirmiausia yra pažinimas, tiek savo šalies, tiek ir kitų šalių. Bėgiojant gamtos takais Lietuvoje atradau daug įdomių vietų ir taip gimė mintis organizuoti bėgimus ir parodyti šias įdomybes visiems”, – pasakoja viena iš „Laukinis trail turas 2017“ organizatorių ultramaratonininkė Viktorija Tomaševičienė.

„Laukinis trail turas 2017“ – tai bėgimo gamtoje varžybos skirtingose ir įdomiose Lietuvos vietose. Tai būdas pažinti Lietuvos gamtą bėgte. Turo trasos sudarytos taip, kad dalyviai pamatytų įdomiausias apylinkės vietoves. Tai bėgimai, kurie sujungia gražiausius ir labiausiai išpuoselėtus takus su labiausiai laukiniais gamtos kampeliais.

Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 26-tą dieną, Vakarų Lietuvoje prie Kuršių marių vyks pirmasis „Laukinis trail turo 2017“ etapas – bėgimas iš Ventės rago į Svencelę. Bėgikų laukia trys ypatingai gražios ir įdomios trasos prie Kuršių marių, kuriose atsivers įspūdingos Pamario krašto panoramos. Organizatoriai žada, kad tai bus, ko gero, lygiausias „trail“ bėgimas Lietuvoje, bet tikrai ne lengviausias.

8 km, 16 km ir 28 km trasos jungia pačias gražiausias atkarpos nuo Ventės rago iki Svencelės vietas ir labiausiai laukinius bei pamirštus gamtos užkampius. Tai bus linijinis bėgimas, kuomet startas ir finišas yra skirtingose vietose. Varžybų centras ir finišas bus įsikūrę Svencelėje buriavimo ir kaitavimo stovykloje „Surfhouse Summer Camp“ ir iš varžybų centro dalyviai autobusu bus vežami į startų vietas.

Pamario krašto gamta unikali – pievos, miškai, pelkės, upeliai, kanalai, pakrantės atrodo kitaip nei didžiojoje Lietuvos dalyje. O Neringos kopų vaizdas matomas nuo Kuršių marių kranto tikrai didingas ir atimantis žadą.

Ilgiausios (28 km) trasos startas bus Ventės rage įsikūrusioje ornitologijos stotyje nuo molo. Trasa ves palei paukščių gaudykles, labai skirtingais Kuršių marių krantais – bus smėlio, akmenų ir netgi kriauklės čežės po bėgikų kojomis. Bus laukinės bekraštės ir beribės pievos, kur nendrės aukštesnės už žmogų ir paukščių giesmės niekad netyla, bet bus ir parkų pažintiniai takai, lygūs miškų takeliai. 16 km trasos startas bus prie Kintų pažintinio tako, o 8 km trasos – prie naftos platformos netoli Svencelės. Visų trasų finišas bus buriavimo ir kaitavimo bazėje ant Kuršių marių kranto, kur bėgikų lauks smėlėta marių pakrantė, tvenkinys, baseinas, dušas ir poilsis.

Šis renginys, kaip ir kiti artėjantys „Laukinis trail turo 2017“ etapai, yra skirtas visiems besidomintiems šiuo metu populiarėjančiu „trail“ bėgimu bei norintiems išbandyti bėgimo trasas gamtoje. Tam, kad įveikti šias trasas tikrai nereikia specialaus pasiruošimo, įgūdžių, jos įveikiamos visiems nors kažkiek bėgiojantiems žmonėms. Trasos yra paruoštos trijų skirtingų ilgių, kad kuo daugiau žmonių galėtų išbandyti bėgimą gamtoje – ir tie, kur tik pradeda bėgioti, ir tie, kuriems nubėgti keliasdešimt kilometrų nėra daug.

Platesnė informacija apie „Laukinis trail turas 2017“: laukinistrail.weebly.com/

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 487 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,