Mano GargždaiPrasidėjus rugsėjui – apie saugumą keliuose

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Pokyčių sulauks Vasario 16-osios ir Žemaitės gatvių sankryža. Asociatyvi Virginijos Šleiniūtės nuotr. Pokyčių sulauks Vasario 16-osios ir Žemaitės gatvių sankryža. Asociatyvi Virginijos Šleiniūtės nuotr.

Prasidėjus rudeniui, naujiems mokslo metams, gatvėse padaugėja automobilių, pėsčiųjų, todėl svarbu užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą. Apie tai, kokių priemonių, siekiant saugumo keliuose, imamasi Klaipėdos rajono savivaldybėje, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, Saugaus eismo komisijos pirmininku Česlovu Banevičiumi.

 

Esate Klaipėdos rajono savivaldybės saugaus eismo komisijos pirmininkas. Ar dažnai žmonės kreipiasi į Komisiją su prašymais, pasiūlymais?

Saugaus eismo komisijos nuostatuose numatyta, kad turime rinktis ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, tačiau dėl aktyvių ir pilietiškų Klaipėdos rajono gyventojų prašymų bei pasiūlymų posėdžius rengiame kiekvieną mėnesį. Vidutiniškai per posėdį svarstome 8–9 klausimus, tačiau pasitaiko atvejų, pavyzdžiui birželio mėnesį, kai teko svarstyti ir 15 klausimų.

Džiugu, kad visi svarstomi klausimai pasiekia Komisiją iniciatyvių rajono gyventojų dėka. Tai reiškia, kad gyventojams rūpi jų ir jų vaikų saugumas. Dažniausiai žmonės kreipiasi dėl kelio ženklų, draudžiančių stovėjimą, ribojančių greitį, ribojančių pravažiuojančių sunkvežimių svorį, įrengimo.    

Visus žmonių pasiūlymus bei prašymus rimtai apsvarstome. Komisijos darbe dalyvauja ne tik Savivaldybės administracijos specialistai, bet ir VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ bei policijos atstovai, atsižvelgiant į nagrinėjamus klausimus kviečiami ir seniūnijų seniūnai. Visuomet į Komisijos posėdžius kviečiame pareiškėjus, kad galėtume išklausyti visas puses. Jei pareiškėjai negali dalyvauti – jiems raštu išsiunčiami Komisijos posėdžio metu priimti nutarimai.

Visus aktyvius Klaipėdos rajono gyventojus noriu paraginti nelikti abejingais. Jei manote, kad jūsų gyvenamojoje vietovėje yra reikalingos eismo saugumą užtikrinančios priemonės, kelio ženklai – kreipkitės raštu į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorių, kuris jūsų prašymą nukreips Saugaus eismo komisijai, o Komisijos posėdžio metu jūsų klausimą išnagrinėsime kartu su specialistais ir priimsime atitinkamus sprendimus.

 

Pastaruoju metu daug klausimų kėlė avaringa Gargždų Vasario 16-osios ir Žemaitės gatvių sankryža. Kokius sprendimu  priėmėte, kad eismas šioje vietoje būtų saugesnis?

Dėl šios sankryžos gyventojai kreipėsi dar pavasario pabaigoje. Saugaus eismo komisijos posėdyje svarstėme klausimą dėl saugumo kalnelių įrengimo, tačiau policijos atstovas pasiūlė pirmiausia paženklinti gatvę išpiešiant „Stop“ užrašą prie sustojimo linijos iš abiejų pusių ir pažiūrėti, ar ši priemonė veiksminga, ar būtina įrengti kalnelius. Deja, šioje vietoje nepasiteisino nei „Stop“ ženklai, nei sustojimo linijos, nei naujai ant gatvės išpiešti „Stop“ užrašai.

Praėjusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje nusprendėme Vasario 16-osios ir Žemaitės gatvių sankryžoje įrengti iškilius kalnelius panašiai kaip Užuovėjos gatvėje. Kalnelių projektavimo ir įrengimo darbai pavesti atlikti Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistams kartu su projektuotojais. Tikiuosi, kad šios priemonės užteks saugumui šioje sankryžoje užtikrinti. Tačiau gyventojai neturėtų pamiršti saugaus vairavimo taisyklių, būti atidus ir rūpintis savo bei kitų eismo dalyvių saugumu.

 

Ar vykdomos kokios nors akcijos, kuriomis siekiama užtikrinti moksleivių saugumą?

Jau keletą metų dalyvaujame vienoje didžiausių saugaus eismo akcijų Lietuvoje „Apsaugok mane“. Akcijos metu perėjos yra paženklinamos dideliu, vairuotojams jau puikiai pažįstamu ženklu „Apsaugok mane“. Šiemet Gargžduose šiuos ženklus bus galima išvysti prie 5 perėjų iš abiejų pusių šalia ugdymo įstaigų. 1 perėją paženklinta Kvietinių gatvėje, 2 perėjos – P. Cvirkos gatvėje, 1 – Pušų gatvėje ir dar 1 – Žemaitės gatvėje. Taip pat šiemet visi rajono pirmokai gavo dovanų atšvaitą su Klaipėdos rajono savivaldybės prekės ženklu „Atveria horizontus“.

Prasidėjus naujiems mokslo metams ir padaugėjus eismo dalyvių, linkiu visiems atidumo kelyje, kantrybės ir geranoriškumo.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 121 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,