Mano GargždaiNetradicinis spektaklis „Čia aš varatarius“ pirmą kartą lankysis Gargžduose

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Praėjusiais metais vilnietis režisierius Antanas Gluskinas kartu su šiauliečių kompanija netradicinio teatro mėgėjams pristatė originalaus formato spektaklį „Čia aš varatarius“. Po sėkmingo sezono kūrybinė komanda iškeliavo į atsisveikinimo turą po Lietuvos barus. Taip, taip, – teisingai supratote – spektaklis vaidinamas tik baruose ir ne bet kokiuose, o tuose, kuriuose sklando gera kūrybiškos atmosferos aura. Teatrologė Lina Klusaitė spektaklį „Čia aš varatarius“ įvardino kaip vieną originaliausių, kabareto teatrą ir savotišką alternatyvą jungiančiu praėjusių metų projektu. Visur publikos šiltai sutinkamas spektaklis „Čia aš varatarius“ lapkričio 10 d., 19 val., lankysis Gargžduose, restorane „Lijo”.

 

Spektaklis „Čia aš varatarius“ sukurtas pagal populiaraus šveicarų rašytojo Pedro Lendz’o romaną, kurį į šnekamąją šiaulietišką kalbą išvertė Markus Roduner ir Rimantas Kmita. Kartu su režisieriumi A. Gluskinu spektaklio kūrime dalyvavo žinoma dizainerė, šiaulietė Gabrielė Januškevičiūtė. Ir dėmesio! – legendiniai „BIX“ spektakliui geranoriškai paskolino savo „gabalus“.

Tapti šio netradicinio spektaklio aktoriais galėjo pretenduoti visi, kurie „švariai“ kalba šiaulietiškai. Susipažinkite, štai jie – keturi aktoriai, sėkmingai įveikę atranką: Monika Geštautaitė – baigusi aktorinio meistriškumo mokslus, bet šiuo metu dirbanti barmene Šiauliuose; Kęstutis Šaltis – dailės srities specialistas, kūrybingas garsios Šiaulių progimnazijos direktorius; Kornelijus Stučkus – studentas; Donatas Jokūbaitis – baigęs režisūros mokslus Klaipėdoje, šiaulietiškos kalbos grynuolis, šiuo metu populiarus gidas, taisyklinga lietuvių kalba vedantis ekskursijas sostinėje.

„Pagrindinis atrankos kriterijus, kuriuo vadovavausi rinkdamasis aktorius spektakliui – tai žmogaus charizma. Ir visi šie atlikėjai ją turi – ir dar kokią – su galingu šiaulietišku užtaisu!“ – teigia spektaklio režisierius Antanas Gluskinas.

Spektaklis „Čia aš varatarius“ pasakoja apie 33-jų metų vyruką grįžusį į savo gimtąjį miestelį iš kalėjimo, į kurį buvo įkliuvęs per savo draugelius. Varatarius siekia gyventi „švariai“: nebevertoja ir nebeplatina narkotikų, susiranda darbą, įsimyli lankomiausio miestelio baro padavėją. Bet ar lengva pakeisti savo gyvenimą? Ar lengva šiuolaikiniame pasaulyje būti „švariu“ ir teisingu, ar įmanoma pabėgti nuo savęs? – kartu su knygos autoriumi klausia spektaklio kūrėjai ir kviečia užsukti į vieną iš barų patirti netikėtų teatrinių įspūdžių.

Taigi, visiems, kam smalsu pamatyti, būtinai ateikite lapkričio 10 d., 19 val., į restoraną „Lijo“.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 281 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,