Mano GargždaiPalangoje prasidėjo Vasaros estrados rekonstrukcija

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Palangos Vasaros estrados projektas. ve.lt Palangos Vasaros estrados projektas. ve.lt

Palangoje pradėta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, per dvejus metus neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą – senutėlės estrados vietoje išdygs moderni daugiafunkcinė Koncertų salė, pritaikyta veikti visus metus.

Šią savaitę Vasaros estradoje užvirė pastato ardymo ir nereikalingų konstrukcijų šalinimo darbai. Šiuo metu statybvietėje triūsia darbininkai, tačiau jau po keleto dienų čia ims burgzti ir statybininkų technika.

Pasak Koncertų salės rekonstrukciją atliekančios bendrovės „Conresta“ direktoriaus pavaduotojo gamybai Tomo Grėbliausko, pirmiausia bus nuardyta nebereikalingos antžeminės pastato dalys. Tai užtruks maždaug mėnesį.

Vasarį darbininkai kibs į požeminius ardymo darbus. Planuojama, kad tai padaryta bus iki gegužės, tuomet ims kilti pastato sienos.

Dar šiais metais rekonstruojama Koncertų salė bus uždengta stogu, o kitąmet ketinama imtis vidaus tvarkymo darbų.

Pasak T. Grėbliausko, Palangos koncertų salės rekonstrukcija – ganėtinai sudėtinga užduotis. „Aukštai – 1,5 metro gylyje – esantys gruntiniai vandenys, suprojektuotos sudėtingos tribūnos, taip pat – sudėtingos pastato sienų bei stogo konstrukcijos“, – kalbėjo T. Grėbliauskas.

Vasaros estrados rekonstrukcijai skirtas 10 mln. litų finansavimas iš ES struktūrinių fondų.

Per dvejus metus, iki 2015 m. pabaigos, senosios estrados vietoje išdygs moderni, maždaug 4 tūkst. kv. metrų koncertų salė. Rekonstruotas pastatas įgys apvalią formą ir bus pritaikytas veikti ne tik šiltuoju sezonu, bet apskritus metus.

Koncertų salėje bus įrengtas 2200 sėdimų žiūrovų vietų amfiteatras su apie sceną išdėstytomis žiūrovų vietomis. Numatyta ir galimybė žemesnįjį amfiteatro lygį transformuoti į horizontalaus grindų paviršiaus salę. Tuomet sėdimų ir stovimų vietų skaičius salėje didės, o kartu atsiras galimybė per keletą minučių pakeisti patalpos žiūrovinę dalį iš amfiteatro į konferencijų salę ar tuščią erdvę. Taigi tą pačią dieną salėje galės vykti keletas skirtingo pobūdžio renginių.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus akcentavo jog kurortui labai reikalingas modernus, ištisus metus veikiantis kultūros objektas, kuriame galės vykti įvairūs koncertai, festivaliai, televiziniai projektai, konferencijos ar kiti renginiai. Juo labiau kad rekonstruojant Koncertų salę, didžiulis dėmesys skiriamas akustikai ir atlikėjų bei žiūrovų patogumui.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 123 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,