Logo
 Spausdinti šį puslapį

Turguje – tik lenkiškos braškės po 10 litų

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

Laukiantiems saldžių, natūralių lietuviškų braškių, dar gali tekti palaukti apie porą savaičių. Jei bus tokie orai, braškės lysvėse per tą laiką turėtų  prisirpti. Gargždų turgelyje jų buvo tik pirmadienio ir antradienio rytais. Ir tas pačias, kainavusias po 15 litų už kilogramą, per pusvalandį nupirko. Pardavėjos tikino, kad šio  braškės užaugintos ir sunoko po plėvele.

Gargždų turguje šiandien keliose vietose galima nusipirkti skirtingų rūšių Lenkijoje užaugintų braškių. Kilogramas raudonų lenkiškų uogų kainuoja 10 litų, tačiau pirkėjai prie jų nepuola. Daugelis šiandien popietę turguje rinkosi šiltnamiuose užaugintus lietuviškus agurkus. Dabar turguje jie pigesni nei prekybos centruose. Už kilogramą šviežių agurkų prašoma po 3,5 lito.

Pirkėjų sulaukia ir žalumynų pardavėjai. Už ryšelį svogūnų laiškų, salotų, ridikėlių, krapų, žalumynų agurkams raugti, rabarbarų prašoma po tiek pat – po 1 litą.

Mažesnį ryšelį krapų gautumėte ir už 50 centų.

Taip pat ne vienas sodininkas siūlė ir įvairių rūšių šviežių mėtų. Už jų ryšelį prašoma po litą.

Prekeiviai dar turi ir nuo praėjusio rudens išlaikytų obuolių – po 3 litus už kilogramą. Po 2,5 lito prašo už puslitrį skiltelėmis supjaustytų džiovintų obuolių.

Gargždiškiai šią popietę taip pat mielai pirko trešnių – po 12 litų už kilogramą ir saldžių arbūzų po 4 litus už kilogramą.

Arūno Stapono fotoreportažas iš Gargždų turgaus:

Paveikslėlių galerija

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,