Mano Gargždai„Bangos“ treneris T. Tamošauskas: „Nuotaika prieš kiekvieną sezoną – puiki“

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
T. Tamošauskas. VšĮ „Gargždų futbolas“ nuotr. T. Tamošauskas. VšĮ „Gargždų futbolas“ nuotr.

Šeštadienį 15 valandą Gargždų miesto stadione „Banga“ žais pirmąsias I lygos rungtynes su Klaipėdos „Koralu“. Prieš oficialaus sezono startą kalbėjomės su komandos vyriausiuoju treneriu Tomu Tamošausku.

 

Kokiomis nuotaikomis pasitinkate naują sezoną?

Nuotaika prieš kiekvieną sezoną – puiki. Visi su nekantrumu laukiame pirmenybių pradžios. Pažiūrėsime, kaip pasiruošėme. Sužaidėme aibę kontrolinių rungtynių, nuovargio fone jose buvo gana daug gerų momentų. Bet kontrolinės rungtynės yra viena, o pirmenybės – kas kita. Jei tai, ką demonstravome rungtynėse su „Džiugu“ ir „Palanga“, pavyks pratęsti, bus gerai.

 

Ar didelis praradimas yra penki į A lygos klubus perėję žaidėjai ir Andriaus Butkaus sprendimas nebetęsti karjeros?

Manau, kad didelis. Jie buvo subrendę žaidėjai – tiek taktiškai, tiek fiziškai pajėgūs. Suprasdavo visus pagrindinius žaidimo aspektus, įvykdydavo tai, ką prieš rungtynes rūbinėje aptardavome.

Kad išėję žaidėjai pakilo aukščiau, taip pat yra gana neblogas rodiklis. Jie rungtyniauja A lygoje ir kai kuriems neblogai sekasi. Džiugu, kad iš „Bangos“ gali pakilti aukščiau, siekti karjeros.

Bet didelio galvos skausmo nejaučiu, nes turime talentingo jaunimo, kuriam dar reikia daug dirbti, bet jis gali pakeisti išėjusius žaidėjus.

 

Kokį vaidmenį numatote į klubą atėjusiems naujokams?

Naujokus pasiėmėme gana stiprius. Tiek Aurimas Skurdelis, tiek Valdas Pocevičius – universalūs žaidėjai, galintys užimti gal 80 procentų pozicijų aikštėje. Gana neblogai įsiliejo. Turėjome geras rungtynes su Alytaus „Dainava“. Gaila, kad abu patyrė traumas. Valdo trauma šiek tiek smulkesnė, o Aurimui lūžo delnikaulis. Bet abu veržiasi į aikštę, tenka stabdyti. Jaunimui tai pavyzdys – su kokiu noru, su kokiu užsivedimu vyresni žaidėjai eina į aikštę. Manau, kad ir jaunimas pasitemps ir tą patį demonstruos.

 

Nuo šio sezono LFF įvedė jaunimo kvotą I lygoje. Kaip vertinate patį sprendimą ir kiek jis turės įtakos „Bangai“?

Sprendimas labai puikus. Šansas klubams, kurie turi savo auklėtinius, integruoti juos į vyrų futbolą. Manau, kad toks sprendimas turėtų pasiteisinti šimtu procentų. Mes šiuo metu turime gabaus, talentingo jaunimo ir problemų neturėsime. Jau ir praėjusiais metais rungtyniavo jauni žaidėjai, kuriems 18–20 metų. Sužaidė 10–12 rungtynių, o su kiekvienomis rungtynėmis įgauni vis didesnį pasitikėjimą, supranti, kokie greičiai vyrauja, kokios jėgos dvikovos. Praėjusiais metais jie užsigrūdino, o šiemet jau norėsime rezultato aikštėje.

 

Kokia nuomonė apie šių metų I lygą?

Mano manymu, federacijos požiūris į I lygą yra klaikus. Reikia ruoštis, nežinant kiek bus komandų, kiek reiks žaisti, kada startas, kur ir kokios rungtynės. Kai kurios komandos („Nevėžis“ , „Dainava“) pradėjo ruoštis sausio mėnesį, mes truputį išlaukėme, galvojome, kad bus daugiau aiškumo.

Nesuprantu, negi sunku jau šiandien žinoti kitų metų čempionato pradžią, komandų skaičių, tvarkaraštį. Būtų aiškiau klubams, treneriams. Lengviau planuoti, kada ruoštis, kokias kontrolines rungtynes organizuoti. O dabar – turėjome pradėti praėjusią savaitę, bet nukėlė. Vėl teko ieškoti varžovo, su kuo sužaisti kontrolines rungtynes.

Nemažai mūsų žaidėjų žaidė salės čempionate, pasiekė neblogų rezultatų. Bet taip pat nesuprantu, kaip organizuojama, kad vienas čempionatas nesibaigė, o jau turi pradėti dalyvauti kitose varžybose. Labai keista.

Kalbant apie klubus, tai kiek žaidėme, tiek matėme, „Džiugas“ gal išsaugojo savo veidą – turės kelis užsieniečius ir remsis savais žaidėjais. Žaidėme Alytuje – aikštėje Azijos, Afrikos, Pietų Amerikos futbolininkai. Surinks komandą sezonui ar pusei sezono. Po to atvažiuos kitas vagonas. Visiškai nematau klubo augimo, tik keistą viziją – atsivežti pigesnių žaidėjų.

Jei žiūrėti aplinkui, tai „Šilutė“ iširo, „Koralas“, kiek sakė, treniruotis pradėjo tik prieš dvi tris savaites. I lyga gal ir neprofesionali, bet į savo darbą vis vien reiktų žiūrėti bent kiek profesionaliau.

 

Kokius tikslus keliate tiek komandai, tiek sau?

Pagrindinis tikslas yra integruoti kuo daugiau jaunų vietinių žaidėjų. Ir žaidimo kokybė turi būti truputį geresnė nei praėjusiais metais. Jei žaidimas bus geresnis, suprasime vienas kitą, būsime kaip ta viena šeima, kuria buvome pernai, išlaikysime komandos dvasią – rezultatai patys ateis.

 

Kalbėjosi Remigijus Riekašius

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 275 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,