Logo
 Spausdinti šį puslapį

Ūkininkai skuba deklaruoti pasėlius

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

Žemdirbiai šiomis dienomis ne tik pluša laukuose ir pievose, bet ir skuba į visose seniūnijose veikiančius Žemės ūkio skyrius deklaruoti savo valdomus žemės plotus, kad gautų tiesiogines išmokas už žemės naudmenų ir pasėlių plotus.

Kaip portalui „Mano Gargždai“ sakė Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vincas Letukas, šiomis dienomis eilės pas specialistus ilgėja. Visi skuba spėti deklaruoti pasėlius iki birželio 15-osios.

Tačiau pagal įstatymą, jei 15 diena yra savaitgalis, paskutinė deklaravimo diena yra perkeliama į kitą darbo dieną. Todėl šiemet paskutinė deklaracijos data – birželio 17-oji.

Pasak V.Letuko, šiandien jau priimta 2211 paraiškų. Pernai iš viso buvo priimtos 3003 paraiškos.

„Ryškėja tendencija, kad ūkininkai deklaruoja vis didesnius pasėlių plotus, todėl manome, kad šiemet paraiškų bus priimta mažiau, nors deklaruojamas plotas liks tas pats“, - „Mano Gargždams“ sakė vedėjas V.Letukas.

Pernai Klaipėdos rajone deklaruotas plotas siekė apie  50 650 ha, ūkininkams  buvo išmokėta 18 mln. 891 503,83 litų tiesioginių išmokų.

Pavėluotai pateiktos paraiškos gauti tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, atskirąsias tiesiogines išmokas už baltąjį cukrų ir paramą už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones bus priimamos iki liepos 10 d., tačiau už kiekvieną uždelstą darbo dieną parama bus mažinama 1 proc.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,