Mano GargždaiPradinukams ir darželinukams – daugiau nemokamų vaisių ir daržovių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Jau daugiau kaip dešimt metų Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) rūpinasi, kad ant darželinukų ir pradinukų stalo nemokamai nuolat būtų pieno produktų, vaisių ir daržovių. Šiemet papūtus permainų vėjams pirmenybė bus teikiama vaisiams ir daržovėms.

 

Pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą vaikams, lankantiems priešmokyklines ugdymo įstaigas, ir pradinukams jau nuo rugsėjo 17 d. dalijamas geriamasis pienas ir pieno gaminiai: jogurtas, kefyras, švieži ar brandinti sūriai. Pieno gaminiai vaikams gali būti tiekiami iki 3 kartų per savaitę, iš kurių bent 2 kartus – geriamasis pienas.

Vaisiai, daržovės ar jų sultys ant vaikų stalo atsiras nuo spalio 1 d. Vaikui per dieną skiriama 1 porcija, kurią sudaro vienas iš produktų: obuolys, morka, kriaušė, vaisių arba daržovių sulčių stiklinė, vaisių tyrių indelis. Produktai vaikams dalijami iki 3 kartų per savaitę.

Atkreiptinas dėmesys, kad visi produktai, tiekiami pagal programą, turi būti ekologiški arba pagaminti pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą. Apie tai, kokie produktai vaikams bus dalijami, mokyklos pačios informuoja tėvelius.

Net 60 proc. visų paramos lėšų, skiriamų pagal šią programą, sudaro nacionalinės lėšos. 2018-2019 mokslo metais pieno gaminių dalijimui yra skirta 2,9 mln. Eur, o vaisių ir daržovių – 1,9 mln. Eur. Svarbu tai, kad šiemet ŽŪM perskirstė programos lėšas tarp produktų grupių, vaisiams ir daržovėms skirdama papildomus 350 tūkst. Eur.

Nustatytas lėšų limitas vienam vaikui pienui ir pieno gaminiams dalyti yra 2,09 Eur per mėnesį, o vaisiams ir daržovėms – 1,54 Eur per mėnesį.

Visi minėtieji produktai bus dalijami iki gegužės mėn. 31 d.

Dalyvavimas programoje yra savanoriškas – dalyvauti gali bet kuri ikimokyklinio ugdymo įstaiga ar švietimo įstaiga, ugdanti pradinukus. Vaikų ugdymo įstaigos ir produktų tiekėjai turi kreiptis į programą administruojančią VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrą (nuo š. m. spalio 1 d. visas jos funkcijas perims naujoji VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, tad bendradarbiavimas toliau vyks su ja).

Programoje pernai dalyvavo 1595 ugdymo įstaigos, pieno produktus ir vaisius skanavo apie 237 tūkst. vaikų.

Greta dalijamų produktų yra vykdoma ir šviečiamoji veikla. 2017-2018 mokslo metais buvo parengta metodinė medžiaga pedagogams ir vaikams, skirta vaikus supažindinti su vaisių ir daržovių bei pieno gaminių atsiradimu ant mūsų stalo, jų teikiama nauda sveikatai. Metodinė medžiaga yra patalpinta interneto svetainėje adresu https://www.pienasvaisiai.lt/.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 312 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,