Mano GargždaiSlengiškių pageidavimus jau svarsto ministerija

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Slengių gyventojai per savaitę surinko reikiamą parašų skaičių dėl Klaipėdos rajono savivaldybės administracinių ribų keitimo ir Slengių gyvenvietės prijungimo prie Klaipėdos miesto.

 

Parašai ir dokumentai praėjusią savaitę buvo išsiųsti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, šiuo metu svarstomi Vidaus reikalų ministerijoje.

Pasak Slengių gyventojų iniciatyvinės grupės nario Rimanto Tamušausko, siekiui prijungti Slengius prie Klaipėdos miesto pritarė 156 gyventojai, nors prisijungimo procesui pradėti būtų pakakę 85 slengiškių parašų.

Iniciatyvinė grupė dėkoja aktyviems bendruomenės nariams, išreiškusiems savo nuomonę.

„Tie, kurie dar neapsisprendė ar neturėjo galimybės išreikšti savo pozicijos, galės tai padaryti visuotinės Slengių gyventojų apklausos metu“, – sakė R. Tamušauskas.

Tikimasi, kad tokia apklausa bus organizuojama jau kitais metais. Jos metu turėtų paaiškėti, ar Slengiai liks Klaipėdos rajono savivaldybės kaimas, ar taps Klaipėdos miesto gyvenamuoju rajonu. Savo nuomonę šiuo klausimu turėtų pareikšti ir Klaipėdos miesto ir rajono tarybos. Galutinį sprendimą dėl Slengių priklausomybės Klaipėdos rajonui ar miestui priims Seimas.

„Pagrindinis šio proceso tikslas yra paskatinti žmones išsakyti savo nuomonę, patiems spręsti svarbius regioninius klausimus ir pasijusti savo gyvenamosios vietos šeimininkais“, – tvirtino iniciatyvinės grupės atstovas.

Slengių prijungimo prie Klaipėdos miesto iniciatoriai išskiria šiuos miesto pranašumus: prisijungus prie Klaipėdos miesto, šeimos įgytų teisę vaikus leisti į Klaipėdos darželius ir mokyklas, pagerėtų susisiekimas su miestu, nes kursuotų miesto autobusai. Teigiama, kad vienintelis minusas iš rajono perėjus į miestą būtų didesnis civilinės atsakomybės (automobilio) draudimo mokestis (apie 10 Eur per metus).

 

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 313 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,