Mano GargždaiDrevernoje susiburti kvies dagos stalas ir ugninės rudens lygiadienio skulptūros

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Pirmajam rudens mėnesiui ritantis į pabaigą, rugsėjo 21–22 d. Dreverna ir vėl minės rudens lygiadienį ir dagos šventę. Šiemet šventė jubiliejinė – 10-oji.

 

Kasmet ją inicijuoja Drevernos kultūros namai, o Klaipėdos rajono amatininkų gildija „Krikragaa“ jau šeštus metus kūrybiškai prisijungia prie reginio kūrimo. Organizatoriai siekia pažymėti rudens lygiadienį per kūrybą prisiliesdami prie etninės kultūros reliktų – folkloro, inscenizuotų, simboliškai atkartojamų rudens kalendorinių apeigų ir ritualų.

 

Organizatorių nuotr.

 

Šventės renginiai prasidės dar rugsėjo 21 d., penktadienį, tradicinių sodų pynimu, filmų peržiūra ir lietuviškų siaubo pasakų – šiurpių – sekimu. Tuo tarpu rugsėjo 22 d., šeštadienį, organizatoriai kvies atrišti gamtos gėrybių maišą ir pasidalyti derliumi. Taip „Krikragaa“ nori atgaivinti bendruomeniškumo dvasią, kurią protėviai daugelį metų laikė savo egzistencijos pagrindu.

Šeštadienį įvairūs renginiai buvusios Drevernos pagrindinės mokyklos kieme ir kultūros namuose vyks visą dieną. Vakarėjant veiksmas persikels į Drevernos mažųjų laivų uostą. Ten šventė pasieks kulminaciją, o svečiai galės įsitraukti į apeigas ir stebėti ugnies skulptūrų liepsnas. Joms nurimus, į šokio sūkurį įsuks tradicinių šokių naktis.

Daugiau informacijos – http://www.krikragaa.lt/lt/

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 335 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,