Mano Gargždai„Sodra“ fiksuoja išaugusį nedarbingumo pažymėjimų skaičių

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pexels nuotr. Asociatyvi Pexels nuotr.

Išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius pastarąsias savaites Lietuvoje auga. „Sodros“ duomenimis, per pirmas dvi šios savaitės dienas išduota 38,3 tūkstančio laikino nedarbingumo pažymėjimų. Per visą praėjusią savaitę išduota dvigubai daugiau nedarbingumo pažymėjimų – 74,4 tūkstančio.

 

Palyginti lapkritį ir gruodį vidutiniškai per savaitę buvo išduodama po 50–60 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų.

Iki šių metų sausio 29 dienos išduota 288 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų. Palyginti, praėjusių metų sausį iš viso išduota 330 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų, gruodį – 240 tūkst.

Pernai peršalimo ligų epidemija Lietuvoje piką buvo pasiekusi vasario viduryje. Tuomet per mėnesį išduota 340 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų, o per savaitę piko metu – 93 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų.

„Sodra“ primena, kad susirgus kiekvienas dirbantys gyventojas, apdraustas ligos socialiniu draudimu, taip pat ir užsiimantys savarankiška veikla, gali gauti ligos išmoką.

Už pirmas dvi dienas iki 100 proc. buvusių pajamų kompensaciją moka darbdavys, o nuo trečios dienos – 62,06 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio išmoką moka „Sodra“.

Ligos išmokos mokamos ir slaugant šeimos narį – vaiką ar sutuoktinį. Tokiu atveju nuo pat pirmos dienos 65,94 proc. išmoką moka „Sodra“.

Norint gauti išmoką reikia pateikti prašymą „Sodrai“.

 

Pasirūpinkite ligos išmoka jau dabar

Jeigu dar nesate pateikę neterminuoto prašymo skirti ligos išmoką, tai galima padaryti ir dabar. Nereikia laukti, kol susirgsite.

Prisijunkite prie „Sodros“ asmeninės paskyros gyventojui, kairėje esančiame meniu pasirinkite pirmąjį skyrelį „Prašymai“, pasirinkite pirmąjį prašymų rinkinį „Susirgau arba slaugau šeimos narį“ ir užpildykite neterminuotą prašymą skirti ligos išmoką.

Visi „Sodros“ turimi duomenys apie Jus prašyme bus užpildyti automatiškai, tad prašymą iš esmės tereikia tik išsaugoti ir pateikti. Viskas, dabar galite būti ramūs, kad susirgus priklausančios ligos išmokos bus pervedamos į nurodytą sąskaitą be papildomų rūpesčių.

 

Palikite savo kontaktus

Vieną kartą ir visiems laikams išsprendę ligos išmokų klausimą užsukite į kitą „Sodros“ asmeninės paskyros gyventojui skiltį – dešinėje esančius „Nustatymus“. Pasirinkę „Mano nustatymai“ nurodykite, kaip „Sodra“ turėtų su Jumis bendrauti:

1. Siųsti bendro pobūdžio informaciją el. paštu, nurodytu telefonu, paštu, e-pristatymo būdu.

2. Siųsti asmeninę informaciją el. paštu.

Paspaudę „Išsaugoti“ nustatymus nuo šiol informaciją iš „Sodros“ gausite taip, kaip Jums patogiausia. Taip galėsite būti tikras, kad apie viską sužinosite ir, prireikus, priminimus gausite laiku.

Šiuo būdų gyventojai informuojami ir apie paskirtas ligos išmokas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 488 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,