Mano Gargždai„Pildyk“ padeda Lietuvos vaikams mokytis programuoti

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
„Tele2“ nuotr. „Tele2“ nuotr.

„Pildyk“ kartu su iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ Lietuvos mokykloms šiemet padovanojo 20 „Micro:bit“ kompiuteriukų rinkinių, kad vaikai galėtų mokytis programavimo.

 

Moksleiviai ne tik džiaugsis šiuolaikiškomis ir įdomiomis informacinių technologijų pamokomis, bet ir pritaikys naujai įgytas žinias dalyvaudami iššūkyje „Gerink savo žaislą“.

„Micro:bit“ kompiuteriukai telpa kišenėje, tačiau su jais nesudėtinga atvaizduoti simbolius, tekstą, skaičiuoti, kurti žaidimus, animaciją, o, panaudojus jutiklius ar kitus priedus, galima sukurti ir kur kas sudėtingesnius projektus, net suteikti daiktams judesį. Visas šias galimybes vaikai pritaikys perkurdami ir naujam gyvenimui prikeldami savo senus žaislus.

„Mokinys turi būti ne pasyvus klausytojas, o kūrėjas. Juk gyvename laikais, kai moksleiviai auga greičiau, nei paskui juos spėja švietimo sistema – duokime šansą jiems patiems rasti naujus kelius ir idėjas“, – sako „Gerink savo žaislą“ iššūkio sumanytoja, „Pildyk“ prekės ženklo vadovė Dominyka Jonušienė.

Su „Pildyk“ dovanotais kompiuteriukais ir jų priedais galės dirbti daugiau kaip 6 tūkst. moksleivių 20-yje Lietuvos mokyklų. Su micro:bit dirbti ir mokytis visai nesudėtinga – 5–8 klasių vaikai to išmoksta per kelias minutes.

2017-aisiais gimusi iniciatyva pirmąjį veiklos sezoną pasiekė 600 mokyklų. Kompiuteriukai tūkstančiams moksleivių padėjo per programavimo pamokas išmokti naujų įgūdžių ir išlaisvinti savo kūrybiškumą. Tarp pernai vaikų sukurtų darbų – muzikiniai laiptai, išmaniosios apyrankės, žingsniamačiai, popierinis į skudučius transformuojamas pianinas, skaičiuotuvas ir kiti.

Tęsdama veiklą akcija „Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“ iki mokslo metų pabaigos mokykloms ketina išdalinti dar 20 tokių rinkinių.

 

Reklama

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 193 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,