Mano GargždaiPrezidento rinkimuose ir referendumuose regėjimo negalią turinčiųjų laukia naujovės

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Pirmą kartą Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems regėjimo negalią, bus sudarytos sąlygos balsuoti be kitų asmenų pagalbos: savarankiškai ir slaptai.

 

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) planuoja kiekvienoje savivaldybėje ir apylinkėje pasiūlyti galimybę rinkėjams, turintiems regėjimo sutrikimų, pasinaudoti didinamuoju stiklu. Jų planuojama turėti po vieną kiekvienoje balsavimo vietoje. Tikimasi, kad tai palengvins rinkėjams galimybes balsuoti. Rinkėjas, norintis pasinaudoti didinamuoju stiklu, turėtų kreiptis dėl jo į rinkimų komisijos narius.

Taip pat VRK rengia ir specialias rinkimų biuletenių įmautes, kurios sudarys silpnaregiams ir regėjimo negalią turintiems rinkėjams galimybes balsuoti be kitų asmenų pagalbos.

Į rinkimų apylinkes atvykusiems rinkėjams su regėjimo negalia, rinkimų komisijos nariai pateiks rinkimų biuletenius, kurie bus įdėti į specialias įmautes. Kiekvienoje specialioje įmautėje bus langeliai, kuriose rinkėjas galės pažymėti savo pasirinkimą.

Visi rinkimų ir referendumų biuleteniai bus įdedami į atskiras įmautes. Respublikos Prezidento rinkimams skirtoje įmautėje prie kiekvieno langelio, kuriame rinkėjas galės pažymėti savo pasirinkimą, Brailio raštu bus sužymėti kandidatų numeriai. Referendumams dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnio pakeitimo skirtose įmautėse prie langelių, kuriuose rinkėjas galės pažymėti savo pasirinkimą, bus Brailio raštu parašyta „Taip“ ir „Ne“. Rinkėjas turės pasirinkti vieną iš šių galimybių.

Rinkėjai sužinoti kandidatų į Respublikos Prezidentus numerius galės specialiai šiems rinkimams Vyriausiosios rinkimų komisijos Brailio raštu išleistame leidinyje. Primename, kad Prezidento rinkimų įstatymas numato, kad kandidatai į Respublikos Prezidentus rinkimų biuletenyje turi būti išdėstomi pagal abėcėlę. Atitinkamai kandidatui, pagal abėcėlę esančiam pirmiau, įmautėje bus suteikiamas pirmesnis numeris.

Siekiant užtikrinti rinkėjų balsavimo slaptumą, po balsavimo rinkėjai turės teisę specialiąsias įmautes, kurių pagalba balsavo, pasiimti, t. y. įmautės grąžinti rinkimų komisijai nereikės.

Primename, kad VRK iniciatyva leidiniai apie rinkimus Brailio raštu yra leidžiami jau daugiau nei 10 metų. Juos galima rasti ir su jais susipažinti aklųjų ir silpnaregių bibliotekose. Leidiniuose yra pateikiama svarbiausia informacija apie rinkimus, rinkimų procedūras, kandidatų sąrašus bei jų programas.

Kadangi, VRK žiniomis, jaunesnioji silpnaregių ir aklųjų karta neskaito Brailio raštu, o naudojasi kalbos sintezatoriumi, todėl VRK savo interneto svetainę yra pritaikiusi asmenims, naudojantiems kalbos sintezatorių.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 140 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,