Mano GargždaiJuvelyrinių dirbinių prekeiviai įspėti dėl galimo vartotojų klaidinimo

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Prekybininkai, nutarę tam tikroms prekėms taikyti nuolaidas, turėtų žinoti, kad vien nubraukti didesnę kainą ir šalia parašyti mažesnę nepakanka, – jie turi tokias palyginamąsias kainas pagrįsti. Apie tai verslininkams, prekiaujantiems juvelyrika internete, priminė Konkurencijos taryba, atlikusi juvelyrinių dirbinių ir papuošalų reklamų internete stebėseną.

 

Konkurencijos tarybos ekspertai atsitiktine tvarka patikrino 31 interneto svetainę, prekiaujančią juvelyriniais dirbiniais ir papuošalais, ir įvertino 45 reklamas. Įtarimus dėl galimų Reklamos įstatymo pažeidimų sukėlė 16 reklamų, kuriose prekės siūlytos su nuolaidomis, nurodant palyginamąsias kainas, skelbiant apie gydomąjį poveikį turintį juvelyrikos gaminį ir vartojant aukščiausiojo laipsnio būdvardžius.

Vykdyta stebėsena atskleidė, kad vartotojus galėjo klaidinti dviejų reklamos davėjų skelbiami teiginiai apie „didžiausią žiedų asortimentą“ ir esą gydomąjį poveikį darantį papuošalą. Konkurencijos tarybos ekspertai paprašė reklamos skleidėjų pateikti įrodymus, kurie pagrįstų tokių teiginių teisingumą. Paaiškėjo, kad nė vienas šias reklamas skleidęs verslo atstovas neturėjo tokių įrodymų arba pateikti duomenys nebuvo pagrįsti.

Taip pat buvo vertinta, ar minėtų prekių pardavėjai, kviesdami vartotojus pasinaudoti nuolaidomis ir akcijomis, pirkėjams iš tiesų suteikia žadamą naudą. Nustatyta, kad ne visi reklamos davėjai turi ar gali pateikti įrodymus dėl palyginamųjų kainų taikymo. Konkurencijos tarybos atstovai nustatė, kad palyginamosios kainos buvo taikytos seniai, taip pat pasitaikė atvejų, kai reklamos davėjai nukainotus dirbinius, nurodydami ir nubrauktas didesnes kainas, pirkėjams siūlydavo net kelerius metus arba neterminuotą laikotarpį, tikėdamiesi išparduoti likučius.

Konkurencijos taryba laikosi pozicijos, kad itin ilgai ir nepertraukiamai skelbiant akciją su pasiūlymu sutaupyti, mažesnė kaina tampa įprasta, standartine kaina. Būtent akcijos laikinumo pobūdis skatina pirkėjus kuo greičiau pasinaudoti pasiūlymais ir jų sukuriama nauda – įsigyti prekių ar paslaugų mažesne kaina, sutaupyti, todėl akcijos ir išpardavimai, besitęsiantys labai ilgai, gali klaidinti vartotojus.

Konkurencijos tarybos ekspertai 13-ai reklamos davėjų išsiuntė įspėjimus iki gegužės 2 d. nutraukti arba pakeisti galimai vartotojus klaidinančias juvelyrikos dirbinių reklamas. Dauguma bendrovių reklamas jau pakeitė arba įsipareigojo artimiausiu metu pakeisti.

Taip pat įmonėms pateiktos rekomendacijos, kaip turėtų būti skleidžiamos vartotojus neklaidinančios reklamos. Priminta, kad objektyvių ar subjektyvių kliūčių egzistavimas, pavyzdžiui, sistemų, fiksuojančių kainų pokyčių istoriją, neturėjimas, nepašalina reklamos davėjo pareigos pagrįsti palyginamąsias kainas. Konkurencijos taryba pasiūlė reklamose paaiškinti palyginimo turinį – nurodyti, kiek laiko ir kada įmonė jas taikė.

Ši Konkurencijos tarybos vykdyta stebėsena buvo prevencinio pobūdžio, kuria siekta informuoti reklamos skleidėjus apie teisinį reglamentavimą.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 169 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,