Mano GargždaiKomandiruotei - 11 tūkstančių litų

Įvertinkite šį įrašą
(8 balsai)

Praėjusią savaitę tris dienas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos klerkai ir keli Tarybos nariai keliavo per Latviją, Suomiją ir Estiją. Jie sėmėsi žinių, kaip kovoti su korupcija. Mums, mokesčių mokėtojams, tokia trijų dienų valdininkų patirtis kainavo beveik 11 tūkstančių litų. Pavyzdžiui, Gargždų kultūros centrui visų valstybinių švenčių ir atmintinų dienų minėjimams surengti visiems metams yra skirta 10 tūkstančių litų.

Išgirdusi šį pavyzdį ir apgailestavimą, kad Joninėms surengti Gargžduose pinigų trūksta, viena iš komandiruotės dalyvių, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė replikavo: „Ne viską galima prašvęsti, tobulėti irgi reikia“.

 

Septyniese – į tris šalis

Į komandiruotę birželio 12, 13, 14 dienomis vyko nemaža valdininkų ir politikų kompanija.

Kaip naujienų portalą „Mano Gargždai“ informavo Klaipėdos rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėja Aldona Šėmienė, meras į komandiruotę savo įsakymu išleido mero pavaduotoją Kęstutį Cirtautą, Administracijos direktoriaus pavaduotoją Ligitą Liutikienę, Viešosios tvarkos skyriaus vedėją Edgarą Kuturį, Tarybos narius Raimondą Simonavičių, Andrių Adomaitį, Algirdą Liaudanskį, Praną Norvilą. P.Norvilas į komandiruotę neišvyko dėl netikėtos ligos.

Šią komandiruotę savivaldybei pasiūlė Savivaldybių asociacija, organizuojanti tarptautinius mokymus. Į ją nuspręsta išleisti visą Klaipėdos rajono savivaldybės Korupcijos prevencijos ir kontrolės komisiją.

Į komandiruotę taip pat nevyko dar vienas šios komisijos narys - Dangirdas Zigmantas Lingys.

Tačiau progos pakeliauti ir pasisemti žinių neatsisakė Viešosios įstaigos „Gargždų švara“, administruojančios Komunalinių atliekų rinkliavą, direktorius Rimantas Martinkus. Savo darbovietėje jis pasiėmė atostogas ir į komandiruotę vyko kaip Klaipėdos rajono Girkalių bendruomenės pirmininkas. Pasirodo, R.Martinkus taip pat yra Korupcijos prevencijos ir kontrolės komisijos narys. Į šią komisiją, kaip bendruomenių atstovą, jį delegavo Klaipėdos rajono bendruomeninių organizacijų susivienijimas, vadovaujamas Lijanos Simonaitytės-Simušienės.

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė Klaipėdos rajono savivaldybės Centrinės buhalterijos vadovė Ramutė Čeledinienė, šiai komandiruotei iš biudžeto lėšų skirta 10 tūkstančių 671 litas. 7 976 atsiėjo kelionės išlaidos. Dar 2 695 litai paskirstyti kaip dienpinigiai.

Dienpinigiai neskirti tik R.Martinkui.

 

Ataskaitą rengia

Vienas iš  komandiruotės dalyvių, Tarybos narys Raimondas Simonavičius, kalbėtis su žurnalistais atsisakė.

„Ačiū už dėmesį, nesikalbėsiu, informaciją perskaitysite „Bangoje“, - po vakar vykusio Strateginio planavimo komisijos posėdžio žurnalistų dėmesio kratėsi R.Simonavičius.

Tačiau Administracijos direktoriaus pavaduotoja L.Liutikienė nevengė pasidalyti informacija su visuomene.

„Ataskaitą apie komandiruotę šiuo metu rengia savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Daiva Beliokaitė. Paskelbsime išsamią informaciją savivaldybės tinklapyje ir Klaipėdos rajono laikraštyje „Banga“, neturime ką slėpti“, - tikino L.Liutikienė.

Pasak L.Liutikienės, pirmą dieną delegacija lankėsi Rygos savivaldybėje, antrą dieną – Suomijos miesto, dydžiu panašiame į Gargždus, savivaldybėje, trečiąją - Estijos Mardu savivaldybėje.

 

Užmezgė tarptautinius santykius

„Vizito tikslas buvo domėtis korupcijos prevencijos patirtimi įvairiose šalyse, tačiau susitikimų metu aprėpėme daug daugiau temų. Domėjomės tiek politikų, tiek administracijos darbu, jų patirtimi, gerosiomis praktikomis, - pasakojo L.Liutikienė. – Rygoje mus sutiko šalčiau, o Suomijoje ir Estijoje buvo išreikštas didelis noras bendradarbiauti įvairiose srityse, užmezgėme tarptautinius santykius. Jei politikai pritars, šie miestai galėtų tapti Gargždų draugais“, - sakė ji.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja „Mano Gargždams“ teigė, kad susitikimai buvo labai intensyvūs, dalykiški, darbiniai, suorganizuoti aukščiausiu lygiu ir kiekvienoje savivaldybėje užsitęsė ilgiau nei planuota.

„Mus pasitiko Tarybų pirmininkai, merai, suorganizuoti  aukščiausio tarptautinio lygio susitikimai, jie vyko pagal protokolą, iš anksto suplanuoti, turiningi, - tikino L.Liutikienė. – Uždavėme daugybę klausimų, kitoms savivaldybėms taip pat buvo įdomios mūsų patirtys, visiems susitikimų dalyviams pokalbiai buvo naudingi ir praversiantys ateityje“.

Paklausta, ar jos nuomone, tokios komandiruotės yra vertingos ir reikalingos, L.Liutikienė nedvejojo.

„Be jokios abejonės, be jokios.  Maksimaliai pasiėmėme žinių iš kiekvienos savivaldybės, diskusijos buvo be galo karštos ir įtemptos, be abejonės, turėsime naudos iš šių vizitų“, - buvo įsitikinusi Administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 230 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,