Mano GargždaiDažniausia asmens duomenų saugumo pažeidimų priežastis – žmogiškoji klaida

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Kas antro asmens duomenų saugumo pažeidimo priežastis – žmogiškoji klaida. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) tai nustatė išanalizavusi 141 pranešimą apie asmens duomenų saugumo pažeidimus – tiek pranešimų išnagrinėta nuo 2018 m. gegužės, kai įsigaliojo Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas.

 

Įvertinus visus atvejus atskleista, kad šie duomenų apsaugos pažeidimai paveikė daugiau nei 163 tūkstančius fizinių asmenų. Dažniausia pažeidimo aplinkybė – neautorizuota prieiga prie duomenų ar jų atskleidimas (103 atvejai).

VDAI atkreipia dėmesį, kad efektyviausia priemonė išvengti žmogiškųjų klaidų yra darbuotojų mokymai. Darbuotojų žinios apie duomenų apsaugą ir saugumo procedūras (pvz., slaptažodžių naudojimą ir prieigą prie konkrečių IT sistemų) užtikrintų organizacinių ir techninių saugumo priemonių įgyvendinimą, užkirstų kelią tokiems incidentams kaip netyčinis duomenų sunaikinimas, praradimas, pakeitimas, atskleidimas be leidimo ar neteisėta prieiga prie jų.

Tiems asmenims, kurie atlieka didelės rizikos asmens duomenų tvarkymo operacijas, žinios apie asmens duomenų tvarkymui keliamus reikalavimus bei atsakomybes yra ypač svarbios.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 431 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,