Mano GargždaiPo Joninių – dviračių tako statybos Kvietinių gatvėje

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

Po Joninių bus pradėti dviračių tako tiesimo darbai Kvietinių gatvėje. Bus ardomas senasis šaligatvis ir vietoj jo klojamos trinkelės pėstiesiems, asfaltuojamas dviračių takas.

Dviračių ir pėsčiųjų tako tiesimo darbai palei Kretingos plentą jau įpusėjo. Nutiesta apie 500 metrų iš planuojamų 980 tako metrų.

Darbai Kretingos plente ir Kvietinių gatvėje bus vykdomi tuo pačiu metu. Projekto bendra vertė yra 1 mln. 149 tūkst. 500 litų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir Savivaldybės skolintomis lėšomis.

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė bendrovės „Sirkada“ direktorius kelių statybai Tomas Kimbirauskas, tikimasi visus darbus pabaigti iki pirmųjų šalčių.

Ties Kretingos plentu darbai bus baigti pirmiausia. Bus nutiesta 2 755 m2 tako, paklota 1 911 m bordiūrų, sumontuota 24 m vamzdžių.

 

Eismo netrikdys

Vakar numatomus darbus Kvietinių gatvėje apžiūrėjo Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskis, Statybos ir kelių priežiūros skyrius  vedėjas Algirdas Ronkus, vyriausioji specialistė Kristina Jokubaitytė, rangovai.

Specialistai aptarė, nuo ko vertėtų pradėti darbus, apžiūrėjo visą atkarpą, kurioje bus vykdomi darbai.

Kvietinių g. dviračių takas bus apie 1 290 m2, naujas trinkelių šaligatvis ties Kvietinių g. bus apie 1274 m2  ploto, bus įrengti 1 077 m bordiūrų, įrengta apie 418 m2 automobilių stovėjimo aikštelė,

Darbai Kvietinių gatvėje gargždiškių kasdienybės neturėtų trikdyti, eismas nebus trikdomas, nebent sumažintas leistinas važiavimo greitis.

Pasak „Sirkada“ direktoriaus kelių statybai T.Kindirausko, dabar prie dviračių tako Kretingos plente dirba 8-10 žmonių, o Kvietinių gatvės objekto imsis 6-7 darbininkai. Pabaigus darbus Kretingos plente, brigada Kvietinių gatvėje padidės ir darbai eisis sparčiau.

„Kvietinių gatvėje bus ne tik trinkelėmis klotas šaligatvis, bet ir asfaltuotas takas dviratininkams. Naujasis pėsčiųjų ir dviračių takas tęsis nuo restorano „Lijo“ iki „Kranto“ pagrindinės mokyklos.  Šaligatvis bus 1,5 metro pločio, o dviračių takas, nuo 1,5 iki 2 m pločio“, - pasakojo T.Kimbirauskas.

 

Nori sukurti trasas

Projektui skirtas ES finansavimas siekia 907 tūkst. 899 litus. Siekiant gauti paramą, pristatant šį projektą, buvo teigiama, kad turizmo ir rekreacijos požiūriu pažintinio turizmo galimybės Klaipėdos regione dar nėra pakankamai išnaudojamos – pilnai nesutvarkyti vietinės reikšmės keliai, trūksta pėsčiųjų ir dviračių takų, nepakankamai išvystyta turizmo informacinė sistema.

Pagrindinės Gargždų miesto dviračių ir pėsčiųjų takų problemos dėl kurių buvo nuspręsta teikti šio projekto paraišką, tai, kad iki 2010 metų poroje miesto gatvių buvo įrengti takai pritaikyti dviračiams, pėstiesiems, bet šios gatvės tarpusavyje nesikerta, t.y. nesuformuotos trasos, apjungiančios turistų lankomas vietas. Ne visi dviračių ir pėsčiųjų takai  atitinka keliamus saugaus eksploatavimo reikalavimus.

Takai būtini norint pritraukti daugiau turistų keliaujančių dviračiais, sudaryti sąlygas integruoti takus į kitas dviračių turizmo trasas.

Esą įgyvendinus projekte numatytas veiklas bus pasiekti šie rezultatai: įrengtos dviračių ir pėsčiųjų takų atkarpos Kvietinių g. ir pagal krašto kelią Nr. 216 Gargždai–Kretinga; esamų ir planuojamų įrengti pėsčiųjų ir dviračių takų pagrindu žiedo principu bus suformuota dviračių ir pėsčiųjų takų trasa Gargždų mieste; bus sudarytos sąlygos toliau formuoti kitus dviračių ir pėsčiųjų trasas Gargžduose, plečiamos dviračių turizmo galimybės.

1 komentaras

  • Jeigu žada daryti į gatve tokius nuvažiavimus kaip klaipedos gatvėj , tai geriau tegu iš vis nedaro važiuosiu pakėlė ir nervai neims kad čia tiek limonu sukišo. Tegul savivaldybes atstovas kuris nors pravazuoja klaipedos gatves dviračiu taku......

    Pranešti Paulius Penktadienis, 2013 birželio 21 16:24 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 262 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,