Mano GargždaiGargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai – nauja biologų karta?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Dalyvių nuotr. Dalyvių nuotr.

Gargždų „Vaivorykštės“ mokiniai yra aktyvūs, smalsūs ir mokykloje, ir už jos ribų. Biologija – viena labiausiai gimnazistus dominančių sričių. Paaugliai noriai dalyvauja su biologija susijusiose projektinėse veiklose, tyrimuose, mokymuose bei paskaitose.

 

Tad rugsėjo 18 d. biologijos mokytojų – Raimondos Kundrotienės ir Jolitos Višinskienės – iniciatyvos vedami, I–IV klasių mokiniai dalyvavo XVI mokslo festivalio renginiuose Klaipėdos universitete. Paskaitoje „Žemės stebėjimo akademija“ KU mokslo darbuotoja Diana Vaičiūtė ir doktorantė Toma Dabulevičiūtė pasakojo apie satelitinių tyrimo metodų taikymą aplinkos tyrimuose.

Gimnazistai sužinojo, kad šiuo metu yra daugiau nei 1 300 veikiančių palydovų, kurie siunčia informaciją mokslininkams. Egzistuoja septynios skirtingos palydovų platformos, siunčiančios skirtingus duomenis. Vieni tiria Žemės dangą, sniego ir ledo pasiskirstymą pasaulyje, išsiliejusios naftos teritorijas, aptinka laivus, fiksuoja vandens lygį, jo paviršiaus temperatūrą, tektoninius judesius ir vulkanų išsiveržimus, o kiti – augaliją, ūkinę veiklą, miestų plėtrą, vandens „žydėjimą“ bei upes ir ežerus.

KU mokslo darbuotoja dr. Marija Kataržytė parengė pristatymą „Lietuvos pajūrio paplūdimiai ir jų vandens kokybė. Ar svarbi tik mikrobiologinė tarša?“, kuriame didžiausias dėmesys buvo atkreiptas į Lietuvos paplūdimius. Mokslininkė pateikė statistinius duomenis apie Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių maudyklų vandens kokybę, papasakojo apie taršos šaltinius, jų pavojų žmogaus sveikatai. Akcentavo, kad dėl neseniai paplitusios Vibrio bakterijos Baltijos pajūryje vandens reikėtų vengti sergant kepenų ligomis, diabetu, priklausomybe alkoholiui, esant nusilpusiam imunitetui bei ant kūno turint atvirų žaizdų.

 

Dalyvių nuotr.

 

Mokiniai nustebo ir džiaugėsi tuo, kad Lietuvos paplūdimiai yra vieni švariausių Europos Sąjungoje. Gimnazistai, dalyvavę paskaitoje „Vandens transporto ir oro taršos laboratorija“, sužinojo, kaip atliekami laivų jėgainių energetinio efektyvumo ir aplinkosaugos, laivų hidrodinamikos bei atsinaujinančios energijos naudojimo tyrimai, kaip valomas vanduo bei kaip iš oro surenkamos mažosios kietosios dalelės, galinčios sukelti smogą.

Mugėje „Nuo Kuršių marių iki Arkties vandenyno“ mokiniai supažindino su jūrų mokslo naujovėmis ir tyrimų technologijomis, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkų bei tyrėjų atliekamais tyrimais Baltijos ir kitose jūrose ir vandenynuose. Džiugu tai, kad išvykos metu gimnazistai ne tik sužinojo apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėjo tas technologijas išbandyti.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 457 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,