Mano GargždaiJonines švęsime aplink Gargždus

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Jau šiandien Klaipėdos rajone suliepsnos Joninių laužai. Gargžduose Joninės šiemet nerengiamos, todėl yra proga kartu su artimaisiais sėsti į automobilį ir pasirinkti, kurlink pasukti.

Šiemet Joninių šventės iki paryčių bus švenčiamos Svencelėje, Maciuičiuose, Endriejave, Agluonėnuose, Daukšaičiuose, Dercekliuose. Renginiai vyks šiandien ir rytoj.

 

Švęs jau šiandien

Jonines jau šiandien pradeda švęsti Veiviržėnų seniūnijos Daukšaičių kaimas. Čia nuo 11 val. prasideda sporto šventė. Galima varžytis krepšinio, tinklinio, figūrinio automobilio vairavimo varžybose, išmėginti jėgas ištvermės ir jėgos rungtyse.

18 val. 30 min. prasidės šventinis minėjimas, svečiai sakys prakalbas, vyks Jonų ir Janinų sveikinimas. Nuo septynių vakaro startuos šventinis Joninių koncertas. Koncertuos Daukšaičių kaimo kapela, Gargždų kultūros centro vyrų kvintetas, Kretingalės kultūros centro Plikių moterų ansamblis. Apie pusę dešimtos prasidės ir Antano Čepo koncertas, gegužinė.

Šventė šiandien šėls ir Endriejave.

Endriejaviškiai visus kviečią į trečią kartą rengiamą Rasų šventę „Saulės ratu“.

10 val. šiandien Endriejave jau prasidėjo įvairiausios sporto varžybos. O koncertas 18 valandą prasidės Kapstato ežero poilsiavietėje. Šventės rengėjai visus kviečia atvykti pasipuošus vaininkais.

Endriejave koncertuos Endriejavo armonikų trio, šokių kolektyvas „Flick“, Rietavo folkloro ansamblis „Kadaginis“ ir liaudiškos muzikos kapela „Subata“. Šventę vainikuose kantri muzikos grupė iš Šilutės „Karčema“.

 

Dainuos, gros, varžysis

Joninės Agluonėnuose, prie tvenkinio, prasidės sekmadienį 19 valandą. Čia vyks šeimų varžytuvės, virvės tempimo varžybos, žaidimai. Šventę kartu su Agluonėnų seniūnija rengia Agluonėnų bendruomenė. Jie į Agluonėnus pakvietė ir muzikantų. Prie Joninių laužo koncertuos Paulius Stalionis ir grupės „Balius“ bei „Dreams“.

Agluonėnuose galima praleisti ir visą Joninių dieną, nes Agluonėnų etnografinėje sodyboje jau popietę startuos Agluonėnų klojimo teatro festivalis „Trisdešimt raibų gegučių“ (daugiau informacijos čia).

 

Kviečia šokti ir šėlti

Joninių fiestą Dercekliuose organizuoja  Derceklių kavinė. Švęsti Jonines savo kavinėje jie sukvies Dituvos soduose ir apylinkėse gyvenančiuosius. Čia susirinkusiųjų nuo 16 valandos laukia muzika ir šokiai, varžytuvės ir prizai, kapelijos „Mingė“ muzika.

Maciuičiuose, bendruomenės organizuojami renginiai taip pat prasidės sekmadienį. Vyks sportinės varžybos, rengiami pietūs bendruomenės nariams ir jos rėmėjams, vakarop bus kuriamas laužas, prasidės dainos ir šokiai.

 

Laužai – ant marių kranto

Joninių laužai suliepsnos ir Klaipėdos rajono pakraštyje – ant marių kranto Svencelėje.

Veiksmas Svencelėje prasidės jau nuo vidurdienio, o Joninių renginys užsitęs iki pirmadienio paryčių.

„Kviečiame visus deginti Joninių laužo, pinti vainikų ir sveikinti JONŲ į Svencelę. Čia Jūsų lauks ne tik Joninių tradicijos, bet ir DJ Simona Bandita, gitaristas ir dainininkas Dmitrijus Žolonko bei jau veikiantis BoarSports Cable Park'as“, - rašoma organizatorių kvietime į Jonines.

1 komentaras

  • Apie Macuicius blankiai aprasyta, zinau, kad Vilcinskas dar yra uzkviestas koncertuoti..

    Pranešti bevardis Šeštadienis, 2013 birželio 22 17:17 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 345 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,