Mano GargždaiKelių policija primena pagrindinius aspektus eismo dalyviams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lietuvos kelių policijos tarnybos nuotr. Lietuvos kelių policijos tarnybos nuotr.

Eismo dalyvių nepakankamas dėmesys savo saugumui kelyje vis dar nemažas rūpestis, kurį spręsti turime mes – kiekvienas visuomenės narys. Čia mums gali padėti sąmoningumas, moralė, atsakomybės jausmas.

 

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad žiema, kaip ir ruduo, eismo dalyviams gana sudėtingas laikotarpis. Nuolat besikeičiančios meteorologinės sąlygos (rūkas, šlapdriba, sniegą keičiantis lietus, plikledis ir pan.), ilgas tamsusis paros metas sunkina važiavimo sąlygas, riboja matomumą. Dėl to svarbu, kad eismo dalyviai elgtumėmės atsakingai, būtume drausmingi, gerbtume vienas kitą ir laikytumėmės Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

 

Kad dalyvavimas viešajame eisme būtų saugus, primename (pasikartojame) pagrindinius saugaus elgesio kelyje aspektus (taisykles):

Vairuotojai:

1. Mano vairuojama transporto priemonė atitinka nustatytus techninius reikalavimus (veikia stabdžiai, tinkamos padangos, sureguliuotos ir veikia žibintų šviesos, stiklų valytuvai, yra stiklų plovimo skysčio. Transporto priemonėje yra avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas, pirmosios pagalbos rinkinys, taip pat ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais, jos prireiks sustojus tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje prieš išlipant iš transporto priemonės).

2. Prie vairo sėdame tik būdami visiškai blaivūs, turėdami teisę vairuoti atitinkamos rūšies transporto priemonę (-es). Iš anksto planuojame tolesnę kelionę (pasidomime, kokios gali būti meteorologinės, važiavimo sąlygos).

3. Tiek pats, tiek keleiviai segime saugos diržus. Mažiesiems keleiviams (žemesni kaip 135 cm ūgio) naudojame jiems skirtas specialias sėdynės (prisegimo sistemas).

4. Vairuodami, nesinaudojame mobiliojo ryšio priemonėmis, neturėdami laisvų rankų įrangos.

5. Važiuojame tik saugiu (ne maksimaliai leistinu) greičiu, kad, prireikus, galėtume saugiai suvaldyti transporto priemonę. Dėmesys į miškingus ruožus (gali kelyje netikėtai pasirodyti laukiniai gyvūnai), važiuojant per tiltus, viadukus, estakadas.

6. Iš anksto lėtiname važiavimo greitį prieš pėsčiųjų perėjas, maršrutinių transporto priemonių stoteles, kelių ruožuose prie vaikų įstaigų (žaidimų aikštelių). Gyvenamojoje zonoje, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse – važiavimo greitis ne didesnis kaip 20 km/valandą.

7. Esame atidūs lenkdami, važiuodami atbulomis, sankryžose, išvažiuodami iš šalutinio kelio (ar teritorijos), sukdami į kairę, apsisukdami, keisdami važiavimo kryptį (manevruodami), artėdami prie geležinkelio pervažos, važiuodami per ją.

8. Praleidžiame pėsčiuosius, einančius per pėsčiųjų perėją, sankryžas. Ypač atidūs esame gyvenamojoje zonoje, daugiabučių namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse, važiuodami užmiesčio keliais.

9. Griežtai paisome eismo reguliavimo (šviesoforų) signalų.

10. Rodome įspėjamuosius signalus (iš anksto prieš manevrą (stabdymą, susijusį su manevru) ir baigiame tuoj po manevro).

11. Praleidžiame specialiąsias transporto priemones, su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais.

 

Keleiviai:

1. Neblaškome vairuotojo dėmesio ir netrukdome jam vairuoti transporto priemonę.

2. Transporto priemonėje (automobilyje, maršrutiniame taksi, autobuse), kurioje įrengti saugos diržai, juos užsisegame.

3. Stotelėje, laukdami viešojo transporto, stovime toliau nuo važiuojamosios kelio dalies krašto.

4. Į transporto priemonę įlipame (išlipame) tik visiškai jai sustojus.

5. Važiuodami viešuoju transportu (autobuse, troleibuse), jei yra laisvų vietų, atsisėdame. Stovėdami, abiem rankomis tvirtai laikomės už turėklų.

 

Pėstieji:

1. Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui esame matomi: nešamės šviečiantį žibintą, prožektorių arba vilkime ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba prie drabužių (rankinės) esame prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą (-us). Pagal galimybes dėvime šviesius (ryškius) viršutinius drabužius.

2. Įžengti į važiuojamąją kelio dalį galime tik po to, kai įvertiname atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikiname, kad tai saugu.

3. Prieš įžengdami į pėsčiųjų perėją įsitikiname, kad vairuotojas mane (mus) pastebėjo ir stabdo transporto priemonę.

4. Eidami per važiuojamąją kelio dalį dėmesį sutelkiame į aplinkos ir eismo situacijos stebėjimą (o ne į skambutį ar gautą žinutę mobiliajame telefone, muziką ausinukuose).

5. Jei eismas reguliuojamas, vadovaujamės šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais.

6. Jeigu einame kelkraščiu, važiuojamosios kelio dalies pakraščiu – tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį.

 

Dviračių vairuotojai:

1. Dviratis turi turėti tvarkingą stabdį ir garso signalą. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų.

2. Važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi, dėviu ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.

3. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, gale – raudonos šviesos žibintas, aš, dviračio vairuotojas, privalau dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

4. Prieš pėsčiųjų perėją nulipame nuo dviračio (elektrinio (motorinio) paspirtuko, triračio, riedžio) ir per perėją jį persivedame.

5. Jeigu reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, nulipame nuo dviračio ir kertame važiuojamąją kelio dalį vesdamiesi dviratį.

6. Esu dėmesingas išvažiuodamas iš šalutinio kelio, kiemo ar kitos teritorijos.

7. Jeigu važiuoju kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, duodu kelią pėstiesiems, netrukdau ir nekeliu jiems pavojaus, palieku iš šono saugų tarpą.

8. Keisdami važiavimo kryptį, viena ranka parodome įspėjamąjį signalą.

9. Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą.

 

Vadeliotojai:

1. Vadeliojamų vežimo (rogių) priekyje turi būti balti, iš šonų – oranžiniai, gale – raudoni šviesos atšvaitai, pritvirtinti gerai matomose vietose ir pažymintys kraštinius vežimo (rogių) gabaritus.

2. Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui vadeliotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Dalyvaudami viešajame eisme, saugokime vieni kitus. Savitarpio pagarba ir atsargumas – pagrindinė kiekvieno eismo dalyvio pareiga.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 147 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,