Mano GargždaiEndriejave aptarti ir rūpesčiai, ir seniūnijoms reikšmingi tikslai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos r. sav. nuotr. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Tęsiant vizitų Klaipėdos rajono seniūnijose ciklą praėjusią savaitę Savivaldybės vadovai lankėsi Endriejavo seniūnijoje. Čia su gausiai susirinkusiais gyventojais aptarti laukiantys darbai, išklausyti rūpesčiai ir pasiūlymai, iš kurių daugiausia – dėl kelių bei infrastruktūros plėtros.

 

Siekis – gerinti infrastruktūrą

Susitikimo metu su gyventojais pasidalyta žinia, kad šiemet planuojamos didesnės Klaipėdos rajono savivaldybės pajamos, kas suteiks galimybę išspręsti ne vieną aktualų rūpestį.

„Biudžetas auga apie 10 mln. eurų. Tačiau ir poreikiai yra gerokai didesni. Sudėlioti pinigus taip, kad visiems būtų gerai – sunki užduotis. Kad judėtume į priekį, turime taupyti“, – įsitikinęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Be to, ateityje į sprendimų priėmimo procesą ketinama labiau įtraukti žmones.

„Būtent gyventojai geriausiai žino, ko jiems reikia. Todėl tikimės dar šiais metais parengti tvarką dėl dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimo. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad patys seniūnijos gyventojai galėtų priimti sprendimus, kam skirti prioritetą – kokią gatvę asfaltuoti, kur pirmiausiai reikia šaligatvio ar apšvietimo“, – sako Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Endriejaviškiai domėjosi Endriejavo miestelio Veiviržėnų gatvės pėsčiųjų-dviračių tako bei apšvietimo įrengimo, rajoninių žvyrkelių asfaltavimo, susidėvėjusių šaligatvių atnaujinimo Endriejavo Liepų ir Gėlių gatvėse galimybėmis. Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas informavo, kad visi šie objektai priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

„Kelių direkcija pėsčiųjų ir dviračių takus šalia valstybinės reikšmės kelių tiesia pagal patvirtintą Pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros įrengimo prioritetinės eilės sudarymo metodiką. Per praėjusius metus turėjo būti įvertinta visų prie valstybinės reikšmės kelių esančių pėsčiųjų ir dviračių takų būklė. Pagal šiuos duomenis Kelių direkcija ir spręs dėl plėtros, sudarys prioritetų sąrašą“, – sako Administracijos direktorius.

Anot mero Broniaus Markausko, su Kelių direkcija nuolat vyksta diskusijos ir rezultatas jau matyti.

„Metų pabaigoje buvo susiderėta dėl septynių projektų keliose seniūnijose, kurie padės pagerinti infrastruktūrą Klaipėdos rajone. Mes nuolat jiems teikiame informacija apie Kelių direkcijai priklausančius kelius ir jų būklę. Ir pati savivaldybė yra pasirengusi prisidėti savo biudžeto lėšomis prie regioninių kelių gerinimo, nes tokių būdu Kelių direkcija skiria prioritetą tam keliui“, – teigia rajono meras.

 

Klaipėdos r. sav. nuotr.

 

Apšvietimo plėtrai – daugiau lėšų

Gyventojams iškėlus klausimą dėl Endriejavo Žemaičių g., Rudgalvių k. Žaliosios g. ir Ližių k. Dievupio g. apšvietimo įrengimo, Savivaldybės vadovai sako, kad šiais metais seniūnijos galės pasinaudoti specialiai tam skirtomis lėšomis.

„Šių metų biudžete apšvietimo plėtrai rajone yra numatyta per 105 tūkst. eurų. Tai nauja priemonė, kurios iki šiol nebūdavo“, – sako Artūras Bogdanovas.

Pasak endriejaviškių, gyvenvietės Sodų g., prie vaikų darželio, ypač reikalinga automobilių stovėjimo aikštelė. Šis klausimas bus svarstomas Strateginio planavimo komisijoje.

Gyventojams pasiteiravus, kaip spręsti apleistų pastatų klausimą, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas informavo, kad su šia problema susiduria visos savivaldybės. Tiesa, jei žinomi tokių pastatų savininkai, viską išspręsti lengviau. Sunkumų kyla, kai nepavyksta rasti šeimininkų. Tuomet tokį turtą gali perimti savivaldybė, tik procedūros užtrunka metus ir ilgiau. Kasmet bent po keletą tokių pastatų visame rajone yra perimami Savivaldybės, tuomet jie nugriaunami ir išregistruojami.

Endriejavo seniūnijos gyventojams aktualūs ir švietimo klausimai. Jie domėjosi, ar mokyklai numatoma skirti naują autobusą. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas paaiškino, kad šiemet iš Savivaldybės biudžeto pirkti naujų „geltonųjų“ autobusų neplanuojama, tačiau, pagal turimą informaciją, mokyklinių autobusų pirkimo konkursą žada organizuoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Tikėtina, kad bent vienas autobusas turėtų tekti ir Klaipėdos rajono savivaldybei. Teikdami ministerijai paraišką autobusui gauti įvertinsime situaciją, jau turimų autobusų būklę ir spręsime, kam jį skirti“, – teigia Mindaugas Šunokas.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas taip pat pristatė išlaidų, patiriamų dėl mokinių pavėžėjimo į ugdymo įstaigą, kompensavimo tvarką, Savivaldybės vadovai atsakė į kitus klausimus bei pakvietė gyventojus toliau aktyviai bendradarbiauti ir drauge ieškoti problemų sprendimo būdų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 619 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,