Mano GargždaiEtninės kultūros olimpiados šalies etape – trys rajono moksleivės

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
I. Barbšienės nuotr. I. Barbšienės nuotr.

Jau antrą kartą šalyje šiemet vyksta Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada dviem amžiaus grupėms (6–8 kl. ir 9–12 kl.). Etninės kultūros globos tarybos Švietimo ir mokslo grupės bei Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos (LEKUS) sutarimu, atsižvelgiant į Bendrąsias Etninės kultūros pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, pasiūlyta sudaryti klausimus tik iš vienos konkrečios temos „Kalendorinės šventės ir papročiai“.

 

Klaipėdos rajono mokyklose, kaip ir daugumoje kitų šalies savivaldybių, etninės kultūros dalykas atskirai nėra dėstomas. Tad pagal turimas sąlygas bei galimybes mokytojai integruoja šio dalyko pagrindines temas į ugdymo turinį. Kai kuriose mokyklose tam minimaliai skiriama neformaliojo ugdymo valandų. Pasirengti ir dalyvauti renginyje nėra paprasta. Olimpiados sąlygos ir jos užduočių turinys iš mokinių reikalauja kompleksinių šios srities gebėjimų, nes susideda iš dviejų dalių: etnokultūrinio pažinimo testo ir etnokultūrinės kūrybinės raiškos gebėjimų demonstravimo bei veiklos pristatymo komentarų.

Po rajone praėjusio etapo į Šilutėje Hugo Šojaus dvare vykusį Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados zonos etapą deleguota Gabrielė Popovaitė (8 klasė) ir Monika Narkutė (10 klasė) iš Ketvergių pagrindinės mokyklos, Kamilė Jonelytė (7 klasė) iš Gargždų „Minijos“ progimnazijos ir Saulė Girgždytė (6 klasė) iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos. Olimpiadai mergaites rengė mokytojos Eglė Avilovienė, Magdalena Razbadauskienė, Aušra Jančauskienė, Gintarė Januškienė, Ilona Tulabienė ir Vitalija Valaikė.

Zonos vertintojams vadovavusi Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos tarybos vyriausioji specialistė Regina Jokubaitytė džiaugėsi visų Klaipėdos rajono dalyvių žiniomis ir gebėjimais. Jų mokytojai geba savo ugdytinius sudominti etnine kultūra ir padeda ją atrasti naujai. Komisijos, kurios sudėtyje dirbo ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, rajono atstovė regioninėje Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryboje Jolita Latakienė, nutarimu rajonui šalies etape Alytuje balandį atstovaus Monika Narkutė (1 vieta), Kamilė Jonelytė (2 vieta) ir Saulė Girgždytė (2 vieta).

 

Olimpiados sąlygos ir jos užduočių turinys iš mokinių reikalauja kompleksinių šios srities gebėjimų. I. Barbšienės nuotr.

 

Etninė kultūra gyvuoja tik entuziastų mokytojų ir kai kurių mokyklų vadovų dėka, nes, kaip minėjau, nėra dėstoma kaip atskiras mokomasis dalykas. Bet vis tiek gyvuoja. Linkime neprarasti entuziazmo, mielieji, puoselėjant senąsias tradicijas ir papročius bei etnovirusu užkrėsti kuo daugiau kolegų ir mokinių.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 338 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,