Mano GargždaiKlaipėdos rajono savivaldybė: laikykitės karantino, rūpinkitės vaikais

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Prasidėjusi žmonių apgultis parkuose, pažintiniuose takuose ar kitose lankytinuose objektuose, pasak ekspertų, pažeidžia karantiną, nes žmonių susibūrimai draudžiami ne tik uždarose, bet ir viešose erdvėse.

 

Žmonėms patariama išėjus pasivaikščioti laikytis saugaus atstumo, vengti kontakto su kitais. Taip pat tėvai raginami rūpintis vaikais, kad šie lauke nežaistų žaidimų, kurių metų vyksta glaudus kontaktas.

 

Pranešimų sulaukiama, tačiau piktybiškų pažeidimų nėra

Pasak policijos pareigūnų, Klaipėdos rajone kol kas piktybiškų karantino pažeidimų neužfiksuota, bet kasdien sulaukiama po keletą pranešimų apie asmenis, kurie galimai pažeidinėja saviizoliacijos ar karantino taisykles. Pareigūnai susisiekia su šiais asmenimis, kurie galimai įvykdė pažeidimą ir primena, kokių tvarkų jie privalo laikytis, jei neseniai grįžo iš užsienio.

Primenama, kad asmenys, grįžę iš užsienio, turi laikytis nustatytų taisyklių, t. y. išbūti karantine 14 dienų. Jie turi vengti bet kokių socialinių kontaktų, neiti į lauką, parduotuves. Už karantino nesilaikymą skiriamos piniginės baudos. Primename, kad apie pažeidimus galima informuoti bendruoju pagalbos numeriu – 112.

 

Žmonių susibūrimai draudžiami ir lauke

Kita problema – žmonių apgultis parkuose, pažintiniuose takuose ar kituose lankytinuose objektuose. Pastaruoju metu matomas ypač didelis žmonių srautas populiariose vietose, pavyzdžiui, Olando kepurėje. Ekspertai pabrėžia, kad bet koks didesnis žmonių susibūrimas vienoje vietoje pažeidžia karantino sąlygas.

Žmonėms rekomenduojama vaikščiojant išlaikyti bent dviejų metrų atstumą. Vengti socialinių kontaktų ir tokiu būdu saugoti save ir kitus.

 

Tėvų prašoma rūpintis vaikais

Saugų atstumą tarp savęs turėtų išlaikyti ir vaikai, esantys lauke. Tėvų prašoma atidžiau prižiūrėti savo atžalas. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, futbolo, krepšinio ar kitokio kontaktinio žaidimo vaikai lauke neturėtų žaisti.

Taip pat patartina nesibūriuoti ir žaidimų aikštelėse. Jei ji užimta bent vienos šeimos, rekomenduojama ieškoti kitos vietos. Pasak sveikatos specialistų, senjorams reikėtų būti ypatingai atsargiems: lauke vaikščioti tik ankstyvu metu ir tik tuomet, kai yra kuo mažiau žmonių.

Primename, kad šį pirmadienį, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, šalyje paskelbtas visuotinis karantinas – sustabdyta ugdymo įstaigų veikla, uždrausti renginiai, veikia tik maisto prekių parduotuvės, vaistinės, veterinarijos klinikos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 111 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,