Mano GargždaiSiekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo – specialios priemonės jūrų uoste

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Atsižvelgiant į nepalankią epideminę situaciją dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) ir siekiant sumažinti ligos plitimą tarptautiniu mastu, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste taikomos specialios kontrolės procedūros. Tai reiškia, kad dar prieš patenkant į uostą turi būti pranešama apie įgulos sveikatos būklę.

 

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad siekiant kiek įmanoma išvengti nereikalingo trukdymo tarptautiniam krovinių vežimui ir neriboti krovinių judėjimo, vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste taikomos medicininės karantininės kontrolės procedūros.

Laivo kapitonas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Medicininio karantino skyriui prieš 24 val. turi pateikti PSO Tarptautinėse sveikatos priežiūros taisyklėse patvirtintą Jūrinę sveikatos deklaraciją, kurioje patvirtina, kad visi įgulos nariai yra sveiki. Apie įgulos sveikatos būklę dar patikslinama 2 val. iki laivo įplaukimo į uostą.

Jei Jūrinės sveikatos deklaracijoje nurodoma ar informuojama, kad laive yra sergantis žmogus:

Laivas švartuojamas prie krantinės.

Į laivą vyksta NVSC darbuotojai ir aiškinasi epidemiologinę situaciją.

Jei ligonis atitinka COVID-19 ligos kriterijus, NVSC iškviečia greitąją medicinos pagalbą (GMP) ir ligonis vežamas į gydymo įstaigą.

NVSC nurodymu laive (kajutėje), bendrose patalpose turi būti atliktas valymas ir dezinfekcija. Šias procedūras atlieka laivo numatytas personalas su savo turimomis priemonėmis, jei tokios galimybės nėra – šiai veiklai licenciją turinti Lietuvos įmonė.

Po valymo ir dezinfekcijos laive leidžiamas agentų, stividorių, siurvejerių darbas, kad būtų pradėtas iškrauti / pakrauti krovinys.

Laivo įgula iš laivo neišleidžiama.

Asmenys (laivo agentas), kurie kontaktuoja su atsakingais laivo įgulos nariais (kapitonu, kapitono padėjėju) turi dėvėti asmens apsaugos priemones.

Su įgula nebendraujantys asmenys, po laivo patalpų dezinfekcijos, gali dalyvauti krovinio iškrovime / pakrovime.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 594 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,