Mano GargždaiApie nešventišką progą

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Corbis nuotr. Corbis nuotr.

Kovo 24-ąją visame pasaulyje yra minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Ta proga visuomenei yra primenama, kad ši labiau praeityje siautusi liga, pavojinga ir šiais laikais.

 

 

Tuberkuliozė dar kitaip yra vadinama džiova. Tuberkuliozės sukėlėją atrado vokiečių gydytojas Robertas Kochas. Medikas atradimą padarė prieš daugiau negu amžių. Už tai jam buvo suteikta Nobelio premija.

Suradus džiovos sukėlėją, pavyko sustabdyti tuberkuliozės protrūkius, kurie neaplenkdavo net turtingų ir išprususių šeimų. Vis dėlto, klastingos ligos nepavyksta nugalėti iki pat šiol.

Vyrai tuberkulioze serga du kartus dažniau, negu moterys. Ši liga dažnesnė kaimuose. Retai serga vaikai iki 16 metų – mat kūdikiai nuo šios ligos yra skiepijami.

 

Įvykiai ir vardadieniai

 

Vardadienį šiandien švenčia Liucija – šviesos nešėja, Daumantas – sumanus, Ganvilė – saugoma su viltimi, Gabrielius – Dievo karys.

1798 metais Vilniuje įsteigtas paštas.

1918 metais Lietuvos Tarybos delegacija kreipėsi į popiežiaus nuncijų Miunchene, prašydami popiežių pripažinti Lietuvos nepriklausomybę ir suteikti jai apaštališką palaiminimą.

1828 metais JAV Kongresas priėmė įstatymą dėl pirmojo valstybinio geležinkelio statybos. 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 163 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,