Mano GargždaiGrįžusieji iš užsienio atlikti tyrimą galės ir mobiliuose punktuose

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Nuo šiol žmonėms, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio, tepinėlis laboratoriniam tyrimui dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) galės būti paimtas ne tik pasienio kontrolės punktuose, kur juos pasitinka mobilios tepinėlių paėmimo brigados, bet ir mobiliuose punktuose.

 

Tepinėlis privalės būti paimtas ne vėliau kaip per 24 valandas. Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendime.

Operacijų vadovo sprendimas reiškia, kad visi, kurie atvyksta į Lietuvą, turi būti ištirti, tačiau nuo šiol nebūtinai tuojau pat lėktuve, kelte ar pasienyje. Kiekviena savivaldybė, kurios teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, yra įpareigota organizuoti tokių žmonių ištyrimą mobiliuose punktuose.

Toks sprendimas priimtas siekiant racionaliai naudoti taip reikalingas asmens apsaugos priemones ir tausoti mobilių brigadų darbuotojus. Pavyzdžiui, vėlai naktį oro uoste poros valandų skirtumu leidžiasi krovininiai lėktuvai, kurių įguloms paimti tepinėlių kas kartą atvyksta nuo galvos iki kojų saugumą užtikrinančia apranga apsirengusi mobili brigada, mažiausiai iš trijų žmonių. Po patikros vienkartinė apranga išmetama. O po kokių trijų valandų leidžiasi kitas lėktuvas ir vėl mobili brigada rengiasi naujais apsauginiais drabužiais, vėl važiuoja, vėl vykdo patikrą.

Kaip turėtų būti organizuojama ši tvarka, nuspręs pačios savivaldybės. Svarbu, kad būtų užtikrinta, jog tepinėlio paėmimas iš nosiaryklės ir ryklės būtų atliktas per parą laiko nuo grįžimo į Lietuvą tirtieji žmonės gautų informaciją apie tyrimų rezultatus.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 163 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,