Mano GargždaiGargždų bažnyčia kviečia jungtis į šv. Velykų maldą namie

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Jau šį savaitgalį krikščioniškasis pasaulis minės šv. Velykas – Kristaus prisikėlimo šventę. Šiemet ši pavasariška atbudimo, atgimimo šventė dėl vyraujančios pandemijos bus kiek kitokia – dėl karantino negalima vykti į svečius taip pat ir lankytis bažnyčioje, bet Didžiosios savaitės ir Velykinio Tridienio šv. Mišių aukojimas vyks – Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapija kviečia tikinčiuosius jungtis į maldą namie.

 

Bažnyčia durų neužvėrė

„Gerbiami Gargždų geros valios žmonės, brangūs parapijiečiai, belaukiantys šv. Velykų. Artėjančių švenčių proga norime palinkėti, kad likdami namie, saugotumėte save ir kitus, nestokotumėte tarpusavio darnos, meilės ir pagarbos vienas kitam, kad Kristaus Prisikėlimo šviesa įveiktų visas tamsumas, nors prisikėlimo šviesą dažnai užgožia nusivylimo, netikrumo dėl ateities, beprasmybės ar abejingumo debesys. Kristus mus kviečia tapti prisikėlimo bei šviesos vaikais (plg. Jn 12, 36), savo gyvenimu liudyti prisikėlimo tikrovę. Leiskime tikėjimo džiaugsmui prabusti, leiskime Kristui mus prikelti, būkime Jo prisikėlimo ir naujo gyvenimo liudytojai bei dalyviai“, – į tikinčiuosius kreipiasi Šv. arkangelo Mykolo parapijos ir viso Gargždų dekanato kunigai, bažnyčių darbuotojai.

Jie taip pat primena, kad visų šių neramumų metu, Bažnyčia neužsidarė, ji atvira kiekvienam žmogui – nuo 9 iki 18 val. galima užeiti pro raštinės įėjimą, suklusti asmeninėje maldoje Jėzaus akivaizdoje, uždegti žvakelę. Kasdien, įprastu laiku – nuo 9 iki 12 val. ir nuo 14 iki 18 val. galima kreiptis į budintį kunigą, užprašyti šv. Mišių auką norima intencija – už save, artimuosius ar mirusiuosius. Visuomet išlieka galimybė rūpimais klausimais pasikalbėti su kunigu telefonu ar elektroniniu paštu.

 

Pamaldų laikas

„Koronaviruso plitimas pasaulyje sustabdė visų mūsų nuolatinį skubėjimą gyvenime. Šiuo laiku esame ypatingos situacijos pasaulyje akivaizdoje. Artėjančios šv. Velykų šventės – jos bus kitokios. Šiuo metu mes esame su visais maldos bendrystėje ir meldžiamės už Jus, kad visi neramumai greičiau baigtųsi. Šiuo laiku viešos pamaldos yra negalimos. Šv. Mišių auka už Jus aukojama be žmonių“, – primena Gargždų bažnyčios atstovai ir kviečia jungtis į maldą liekant namie.

Balandžio 9 d. 18 val. vyks Didžiojo Ketvirtadienio, Paskutinės vakarienės šv. Mišios.

Balandžio 10 d. taip pat 18 val. – Didžiojo Penktadienio, Viešpaties kančios pamaldos.

Balandžio 11 d. 19 val. – Didžiojo Šeštadienio, Velyknakčio šv. Mišios.

Balandžio 12 d. Viešpaties prisikėlimo, Velykų šv. Mišios bus aukojamos 8, 12 ir 18 val.

Balandžio 13 d. antrosios Velykų dienos šv. Mišios vyks 12 ir 18 val.

Tikintieji taip pat kviečiami jungtis į bendrą maldą, kuri bus transliuojama iš Telšių Katedros, feisbuko paskyroje ir „YouTube“ kanale „Telšių vyskupija“.

Didžiojo Šeštadienio liturgijos transliacija iš Telšių Katedros vyks 20 val., o Velykų rytą šventosios Mišios bus transliuojamos 8 val. Jas bus galima girdėti ir per Marijos Radiją.

Šv. Mišias transliuos ir LRT. Paskutinės Vakarienės šv. Mišios iš Vilniaus Arkikatedros – balandžio 9 d., 18 val.; Kristaus Kančios pamaldos iš Vilniaus Arkikatedros – balandžio 10 d., 18 val.; Kryžiaus Kelias iš Vatikano – balandžio 10 d., 22 val., (taip pat šią dieną LRT mediatekos paskyroje bus parengtas „Kryžiaus Kelio“ maldos apmąstymas). Velyknakčio vigilija iš Vilniaus Arkikatedros – balandžio 11 d., 21 val.; Velykų ryto šv. Mišios iš Vatikano ir Popiežiaus palaiminimas „Urbi et Orbi“ – 12 val.

 

Kaip palaikyti Bažnyčią?

Šiuo sunkiu pandemijos laiku Bažnyčia atlieka svarbų vaidmenį, suteikdama žmonėms pasitikėjimo ir vilties, kartu esanti su visais maldoje ir yra besimeldžianti ir nevykstant viešoms pamaldoms, tad Vyskupijos kurija ir Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapija sulaukia žmonių klausimų, kaip jie galėtų prisidėti palaikydami savo parapijos bažnyčias, kuriose, kaip žinome, šiuo metu nevyksta viešos pamaldos.

Norėdami paremti parapiją jos būtiniausioms šiuo metu reikmėms, galite skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokestį ar aukoti internetu, mokėjimo paskirtyje nurodydami „Auka parapijai“ ar užprašant šv. Mišių auką pvz. „auka už a. a. Joną 1 mt. 04-14“; „auka už Joną sveikatos ir Dievo palaimos“.

„Kiekvienas tegul aukoja, kaip širdyje nutaręs, ne gailėdamas ar verčiamas, nes Dievas myli linksmą davėją“ (2 Kor 9, 7).

Auka parapijai bei šv. Mišių užsakymas leistų kunigams pajusti tikinčiųjų palaikymą ir padėtų šį sunkų laiką išgyventi bendrystėje su Viešpačiu ir su palaikančiais parapijiečiais.

 

Parapijos rekvizitai:

GARGŽDŲ ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA

Tilto g. 1, Gargždai

kodas 191271247

A. s.: LT23 4010 0402 0005 1216 (Luminor bankas)

Parapijos raštinės tel. nr. 8 46 452 189

El. paštas

 

Kaip melstis namie?

Vilniaus vyskupas Darius Trijonis tikintiesiems pataria, kaip susitelkti ir melstis namie, stebint šv. Mišių transliacijas:

Pasistenkite suvokti, jog tai, kas vyksta anapus ekrano, nėra kažkas tokio virtualaus. Toje bažnyčioje ar koplyčioje, iš kurios transliuojama, vyksta reali Kristaus Auka. Stebėdami ir būdami vieningi savo malda, mes tarsi prisiliečiame savo mintimis prie tos vietos ir esame jungiami kaip bendruomenė kartu su visais, kurie stebi šias šv. Mišias.

Apsirenkite tokiais rūbais, tarsi realiai būtume atėję į bažnyčią. Paruoškite aplinką. Namų pagarbioje vietoje padėkite Šv. Raštą, atverstą dienos Evangeliją ir uždekite žvakę.

Pašalinkite viską iš artimos aplinkos, kas gali atitraukti jūsų dėmesį šventųjų Mišių metu (mobiliuosius telefonus), ir nieko nepalikite virtuvėje ant ugnies.

Pakvieskite šeimą melstis kartu, paruoškite jiems vietas priešais televizorių ar kompiuterį, kad visi galėtų šią maldos akimirką stebėti ramiai ir dėmesingai.

Likus kelioms minutėms iki šv. Mišių transliacijos, pasiruoškite trumpa malda savo širdyje ir apmąstykite, kokias intencijas atsinešate į šią maldą.

Sekite Mišias, bandydami įsitraukti į jas kartu giedodami, jei pažįstamos giesmės, ir atsakinėdami į kunigo kreipinius. Kada yra momentas stovėti, atsistokite, o kada klauptis – atsiklaupkite. Homilijos klausymui atraskite sau patogią vietą.

Dar prieš Mišias susiraskite tos dienos skaitinius. Galima prieš tai perskaityti ir tada, kai juos išgirsite, jau galėsite labiau įsigyventi į tekstą.

Pakylėjimo metu atsiklaupkite. Pagarbinkite eucharistinį Jėzų palenkdami galvą ir tyliai padėkodami Jam už Jo Dovaną – Jo Auką ant kryžiaus.

Dvasinės Komunijos metu sukalbėkite tam tikslui paruoštą maldą ir tyliai pasimelskite, prašydami, kad Jėzus ateitų ir apsigyventų jūsų širdyje.

Šv. Mišių pabaigoje padarykite kryžiaus ženklą ir dėkokite Dievui už malonę, kad galėjote būti maldos bendrystėje su daugeliu brolių ir seserų, kurie stebėjo šias pamaldas. Tegul šv. Mišių palaima ir ramybė pasilieka Jūsų namuose.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 413 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,