Mano GargždaiDėl Aplinkos apsaugos agentūros veiksmų Savivaldybė kreipėsi į STT

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl galimų nusikalstamų veikų. Pareigūnų prašoma įvertinti, ar Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai nebandė nuslėpti dviejų įmonių planuojamų ūkinių veiklų Dumpių teritorijoje bei ar jų veiksmuose nėra nusikaltimų ar baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešajam interesui. Jei tokių požymių būtų nustatyta, STT prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą.

 

Dumpių teritorija pasižymi bene didžiausia tarša rajone. Žmonės nuolat skundžiasi dėl čia tvyrančio blogo kvapo, o Vyriausybė dar 2018-iais yra priėmusi rekomendaciją šioje teritorijoje nebeleisti kurtis naujiems taršos šaltiniams. Tokios pačios pozicijos laikosi ir Klaipėdos rajono savivaldybė, neseniai buvo atmestas įmonės, norinčios šioje teritorijoje perdirbti padangas, prašymas.

Tačiau aiškėja, kad Savivaldybė ne visuomet gauna informaciją iš institucijų apie Dumpiuose planuojamas ūkines veiklas. Per nepilnus metus Aplinkos apsaugos agentūra net du kartus Savivaldybei nepateikė informacijos apie gautą Poveikio aplinkai vertinimo procedūrą.

Pirmą kartą Aplinkos apsaugos agentūra nepateikė pirminės informacijos dėl Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro plėtros – trečiosios sekcijos. Antrą kartą – dėl AB „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymo modernizacijos. Aplinkos apsaugos agentūra pripažino, kad dokumentų nepateikė.

Neturėdama reikalingos informacijos Savivaldybė negalėjo teikti pastabų bei pasiūlymų. Todėl Savivaldybė, manydama, kad tokie agentūros veiksmai kelia pagrįstų įtarimų ir kad galimai planuojamas ūkines veiklas bandoma nuslėpti, kreipėsi į STT su prašymu ištirti, ar Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų veiksmuose nėra nusikaltimų ar baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešajam interesui.

„Savivaldybė būtent Atrankos metu gali teikti savo pasiūlymus ir pastabas. Taryba šioje stadijoje gali nuspręsti leisti arba uždrausti vykdyti veiklą vienai ar kitai įmonei. Tačiau apie kokią kontrolę mes galime kalbėti, kai net neturime informacijos apie vykdomą PAV atrankos procedūrą dėl planuojamų ūkinių veiklų. Savivaldybė buvo palikta nuošaly ne kartą, todėl tai jau galimai ne atsitiktinumas, o sistemingi veiksmai“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Jei Aplinkos apsaugos agentūros veiksmuose būtų nustatyta nusikalstamos veikos požymių, Klaipėdos rajono savivaldybė STT prašo pradėti ikiteisminį tyrimą.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 198 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,