Logo
 Spausdinti šį puslapį

Visuomenei svarbių projektų įgyvendinimas įgauna pagreitį

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Kitą savaitę turėtų prasidėti Kvietinių gatvės renovacija. Klaipėdos r. sav. nuotr. Kitą savaitę turėtų prasidėti Kvietinių gatvės renovacija. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Vos per metus pajudėjo itin svarbūs projektai, kurie strigo dešimtmečiais. Projektuojamas laisvalaikio ir sporto centras. Finišo tiesiojoje pirmasis Gargždų parko sutvarkymo etapas. Jau kitąmet mieste turėtų iškilti nauja ir moderni autobusų stotis, o senąjį Gargždų kultūros centro veidą neatpažįstamai pakeis renovacija. Pasak administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo, kitą savaitę turėtų prasidėti Kvietinių gatvės renovacija, jau rastas ir Priekulės Klaipėdos gatvės rangovas.

 

Permainos Priekulės ir Gargždų arterijose

Vienoje pagrindinių Gargždų miesto arterijų – Kvietinių gatvėje jau vyksta parengiamieji darbai. Rangovas darbus tikimasi pradės kitą savaitę. Projekto vertė kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų, o per penkis mėnesius bus sutvarkyta atkarpa nuo Klaipėdos g. iki Parko g, atsiras pėsčiųjų–dviračių takai, bus rekonstruota gatvės važiuojamoji dalis.

„Šis projektas, tai vėlgi puikus savivaldybės ir Gargždų miesto bendruomenės bendradarbiavimo pavyzdys. Būtent bendruomenės pastangomis ir darbu dar 2011 metais buvo inicijuotas Kvietinių gatvės techninio projekto parengimas. Na, o šių metų pabaigoje jau turėsime ir ilgai lauktą rezultatą – rekonstruotą gatvę“, – teigia Artūras Bogdanovas.

Pasak administracijos direktoriaus, dar vienas svarbus infrastruktūrinis projektas bus įgyvendinamas ir Priekulėje, Klaipėdos gatvėje. Jau rastas šią miesto arteriją rekonstruosiantis rangovas.

„Tai iš tikrųjų didelės apimties projektas. Vertė – beveik keturi milijonai eurų. Bus sutvarkyta per du kilometrus Klaipėdos gatvės ruožo, įrengti šaligatviai, dviračių takai, inžinerinė infrastruktūra. Savivaldybės dalis šiame projekte – 30 proc., likusią sumą skiria Automobilių kelių direkcija. Priekuliškiai ilgai laukė šios gatvės rekonstrukcijos ir ji prasidės jau šiemet“, – neabejoja Artūras Bogdanovas.

 

Tvarkomas parkas, iškils nauja autobusų stotis

O vienas iš objektų, kurio rezultatai jau džiugina bendruomenę – Gargždų parkas. Ši erdvė permainų laukė ne vieną dešimtmetį ir jos prasidėjo šį pavasarį.

„Gyventojai jau gali išbandyti naujus pažintinius takus Minijos upės slėnyje, jais galima pasiekti vadinamąjį „karvių pliažą“. Lankytojų patogumui buvo išvalyta Minijos pakrantė, gruntas, atvežtas naujas smėlis, įrengti suolai-gultai. Nuo šiol čia galima ne tik ilsėtis, bet ir sportuoti – Sporto centras šalia sutvarkytos maudyklos įrengė tinklinio aikštelę“, – sako Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Tvarkant parką buvo išvalyti ir viršutinėje jo dalyje esantys krūmynai, pašalinti seni ir pasodinti nauji medžiai, krūmai, įrengiami gėlynai, tvarkomi želdiniai, ruošiamasi sodinti vyšnių sodą. Antruoju etapu bus rekonstruojamas takų tinklas, įrengtas apšvietimas, praplėsta vaikų žaidimų aikštelė, įrengtas amfiteatras. Ateityje ten galbūt atsiras ir nauja erdvė sportuojantiems. Klaipėdos rajono savivaldybė ateinančius dvejus metus parko tvarkymui planuoja kasmet skirti po 400 tūkst. eurų.

Į priekį juda ir dar vienas objektas, kuris itin svarbus rajono centro – Gargždų veidui, – autobusų stotis. Jau aiškus skelbto konkurso naujai stočiai projektuoti nugalėtojas, ruošiamasi pasirašyti sutartį. Nauja stotis galėtų iškilti 2021-ųjų pabaigoje.

„Projektą pradėsime rengti jau šiais metais. Konkursą laimėję projektuotojai turės suprojektuoti ne mažesnę nei 80 kv. m stotį su 4 autobusų stovėjimo aikštelėmis, lauko medija ir keleivių informavimo sistema, keleivių laukimo salę su keliasdešimt sėdimų vietų, prekybos vietą – spaudos kioską su bilietų kasa, sanitarines ir administracines patalpas su vairuotojų poilsio kambariu. Tad vietoje miesto nepuošiančio senojo statinio pagaliau turėsime naują ir modernų“, – teigia Administracijos direktorius.

 

Gyventojai jau gali išbandyti naujus pažintinius takus Minijos upės slėnyje. Klaipėdos r. sav. nuotr.

 

 

Gargždų kultūros centro renovacija, daugiafunkcis

Taip pat jau aiškėja vizija, koks bus daugiafunkcis sporto centras Gargžduose. Projektuotojai greitu metu planuoja pateikti projektą, kuris bus aptariamas su visuomene.

„Vienoje vietoje bus sukoncentruotas visas spektras sporto paslaugų: daugiafunkcis bus statomas šalia miesto stadiono, kuriame vyksta ne tik futbolo, bet ir lengvosios atletikos treniruotės ir varžybos, teniso kortų. Gyventojai galės patogiai naudotis sukurta infrastruktūra: norintys po sporto lauke galės paplaukioti baseine, suderinti skirtingus vaikų bei suaugusiųjų sporto užsiėmimus ar pasimėgauti SPA paslaugomis, kol kiti šeimos nariai treniruojasi. Tokio objekto atsiradimas ženkliai pagerins gyventojų sąlygas sportuoti, propaguoti sveiką gyvenseną, kokybiškai pailsėti, vaikai bus pradėti mokyti plaukti“, – tikina Administracijos direktorius.

Tam, kad daugiafunkciame sporto centre būtų patogu lankytis, planuojama plėsti šalia stadiono esančią automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje numatytos 138 vietos lengviesiems automobiliams, autobusams.

Tai ne vieninteliai darbai, kurie pradėti įgyvendinti. Jau parengtas ir Gargždų kultūros centro techninis projektas. Šiuo metu vyksta vidaus dizaino, spalvų bei kitų sprendinių, susijusių su akustika, vizualizacija derinimas.

Vėžaičių viešųjų erdvių tvarkymas – dar vienas projektas. Konkursas jau įvykęs, rangovas rastas, tad tikimasi neužilgo pradėti darbus.

„Darbai, kuriuos vykdome ilgai laukti ir būtini, siekiant, kad rajonas, Gargždai gražėtų ir žmonės čia gyventų patogiai. Tikiuosi, kad viską pavyks įgyvendinti sklandžiai ir gyventojai džiaugsis teigiamomis permainomis“, – teigia Artūras Bogdanovas.

 

 Sporto centras šalia sutvarkytos maudyklos įrengė tinklinio aikštelę. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Užsakymo nr. SAV 06-27

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,