Mano GargždaiFestivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ – aukščiausio lygio kamerinės muzikos atlikėjai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
M. Barkauskas. Ryčio Šeškaičio nuotr. M. Barkauskas. Ryčio Šeškaičio nuotr.

„Vieni vartoja vitaminą C imunitetui stiprinti, kiti geria lašelius širdies veiklai gerinti, o aš kviečiu klausytis Šv. Kristoforo orkestro! Tai – vitaminai Tavo sielai“, – taip orkestro internetinėje svetainėje teigia M. Barkauskas.

 

Ir jis yra visiškai teisus: profesionalų ir melomanų vertinamas orkestras yra laukiamas ne tik prestižinėse Lietuvos ir užsienio šalių koncertų salėse, bet ir populiarios muzikos ar džiazo scenose ar net smėlio karjeruose.

Įbridęs į vasarą festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ gaivina melomanų sielas ir liepos 21 dieną, antradienį, 18.30 val. kviečia apsilankyti Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte. Daugiausia publikos simpatijų jam pelnė orkestro įkūrėjas ir ilgametis vadovas Donatas Katkus. 2017 metais meno vadovo ir vyr. dirigento pareigas iš maestro perėmęs Modestas Barkauskas toliau siekia išlaikyti aukštą profesionalumo kartelę, universalaus kolektyvo reputaciją ir dėmesį lietuvių autorių kūrybai.

Minėtos akademijos simfoninio dirigavimo magistro laipsnį turintis M. Barkauskas diriguoja operų ir baletų pastatymams, simfoniniams ir kameriniams orkestrams bei chorams. Jis apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, o prestižiniame X tarptautiniame Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurse Lenkijoje pagerbtas 3-iąja premija ir bronzine batuta.

Daug malonių netikėtumų klausytojų ausims suteiksianti Šv. Kristoforo kamerinio orkestro programa „Ten toli, iki vidurnakčio“ pavadinta pagal iškilaus lietuvių kūrėjo Broniaus Kutavičiaus kompoziciją. Retai atlikėjų sudėčiai – 5 saksofonams ir styginiams – parašytas opusas atskleidžia autoriaus susidomėjimą Indijos muzikine kultūra. Pasak kompozitoriaus, „indai turi net 24 dermes – kiekvienai paros valandai. Aš „Ten toli, iki vidurnakčio“ ir panaudojau dermes iki saulės laidos“.

Šį ypatinga garsine magija pasižymintį kūrinį kartu su orkestru atliks entuziastingo klasikinio saksofono atlikėjo ir pedagogo Arvydo Kazlausko vadovaujamas saksofonų kvintetas „Atomos“ iš Rygos. Jame groja A. Kazlauskas (sopraninis saksofonas), Aigars Raumanis (altinis saksofonas), Katrīna Kivleniece-Cābule (altinis saksofonas), Jānis Puķītis (tenorinis saksofonas) ir Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas).

A. Kazlauskas yra tikras kūrybinių idėjų variklis, nuolat inspiruojantis naujų kūrinių ir meninių programų atsiradimą. Jis dažnai keliauja ir tiesia muzikinius tiltus tarp abiejų valstybių. Latvijoje įsikūręs saksofonininkas užaugo Vilniuje, tačiau aukštojo mokslo siekė Latvijos J. Vytuolio muzikos akademijoje, kurioje dabar dėsto. Jis daug koncertuoja kaip solistas ir su įvairiais kamerinės, elektroninės bei eksperimentinės muzikos ansambliais. Arvydas taip pat atliks solo partiją virtuoziškame belgų autoriaus Pieto Swertso kūrinyje „Kotekan“.

Išgirsime ir Ramūno Motiekaičio kūrinį „Kinas“, apie kurį autorius sako taip: „Per daug gražu, kad būtų tikra. Taigi, kinas. Ar gali būti kas nors tikresnio negu kinas?“

Tie klausytojai, kuriems arčiau prie širdies yra klasikinis ar romantinis skambesys, bus pamaloninti Josepho Haydno ir Franko Bridge’o muzika.

Programą „Ten toli, iki vidurnakčio“ diriguos talentingas jaunosios kartos dirigentas Karolis Variakojis. Jis yra vienas iš šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ įkūrėjų ir vadovų. Pagrindinis dirigento ir ansamblio dėmesio objektas – šiuolaikinė muzika, naujų lietuviškų kūrinių iniciavimas ir atlikimas, taip pat ir moderniausių šiuolaikinių užsienio autorių partitūrų įgarsinimas.

Viename interviu paklaustas, kas yra koncertas, dirigentas atsakė: „Tai lūkesčių išsipildymas, kuo labiau priartėjant prie muzikinės kūrinio tiesos. Visų repeticijų, kartojimų vaisius. Jeigu pavyksta, apima didžiausias džiaugsmas.“

Kviečiame ir Jus patirti džiaugsmingų atradimo akimirkų koncerte „Ten toli, iki vidurnakčio“!

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 444 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,