Mano GargždaiProfesinės mokyklos siūlo programas turintiesiems specialiųjų ugdymosi poreikių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
E. Levin nuotr. E. Levin nuotr.

Į profesinio mokymo įstaigas įgyti rinkoje paklausių darbo įgūdžių kviečiami ir asmenys, turintys negalią ar specialiųjų ugdymosi poreikių. Dalis jų profesijos mokosi drauge su visais, o turintiesiems specialiųjų ugdymosi poreikių dėl intelekto sutrikimo yra siūlomos specialios profesinio mokymo programos.

 

Šiemet bendrojo priėmimo sistemoje jau registravosi 366 asmenys, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Pernai tokiu laikotarpiu buvo užsiregistravę 360 asmenų.

„Profesinės mokyklos šiemet asmenims, turintiems specialiųjų ugdymo poreikių, siūlo 12 pirminio profesinio mokymo programų: dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo, floristo, šaltkalvio, medienos apdirbėjo padėjėjo, siuvėjo-operatoriaus, dažytojo-tinkuotojo padėjėjo, medienos apdirbėjo-dailidės padėjėjo, plytelių klojėjo-tinkuotojo padėjėjo, mūrininko-betonuotojo padėjėjo, virėjo, duonos ir pyrago gaminių kepėjo, kambarių tvarkytojo“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys.

Asmenims, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių dėl intelekto sutrikimo, skirtos pirminio profesinio mokymo programos yra vykdomos kartu su socialinių įgūdžių programa, jas baigti trunka 3 metus. Į jas priimami stojantieji baigę individualizuotą pagrindinio ugdymo programą.

2019 m. į profesinio mokymo įstaigas įstojo 626 mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Tarp besimokančiųjų populiariausios virėjo, apdailininko, automobilių mechaniko, duonos ir pyrago gaminių kepėjo, kambarių tvarkytojo profesijos.

Turintieji pagrindinį išsilavinimą stojantieji į profesines mokyklas per pagrindinį etapą gali teikti prašymus bendrojo priėmimo sistemoje iki rugpjūčio 7 d.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 443 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,