Mano Gargždai„Vienybė težydi!“: finalinis festivalio koncertas – baltarusių tautos palaikymui

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
KVMT nuotr. KVMT nuotr.

Tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ rugpjūčio 23 d. 17.30 val. atsisveikins koncertu „Vienybė težydi!“ Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Jis dedikuojamas ne tik Baltijos kelio akcijai atminti, bet ir už laisvę bei demokratiją savo šalyje kovojančiai Baltarusijai.

 

Vienybės muzika: šiandien šie žodžiai įgauna ypatingai svarią prasmę. Mes, Baltijos tautos, prieš tris dešimtmečius susikibusiomis rankomis išdainavę laisvę, šiandien plačia krūtine įkvepiame solidarumo ir vilties gurkšnį, suvienijantį mus su Baltarusijos pilietine banga.

Tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ pabaigos koncertą skiriame kovojusiems ir kovojantiems už laisvę.

„Koplyčioje atliekamos Franzo Schuberto Mišios įprasmins palaikymo maldą tautai, keliaujančiai laisvės ir vilties link“, – tvirtina Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Skambės paskutiniais F. Schuberto gyvenimo metais parašytas kūrinys – Mišios Nr. 6 Es-dur (Kyrie; Gloria, Kredo; Sanctus; Benedictus; Agnus Dei).

Solistų partijas koncerte atliks Beata Ignatavičiūtė, Dalia Kužmarskytė, Andrius Bartkus, Aurimas Raulinavičius ir Artūras Kozlovskis. Giedos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras, teatro orkestrui diriguos Tomas Ambrozaitis.  

„Išgirsite vienas iš gražiausių, mano manymu, F. Schuberto parašytų Mišių, kurias atliks mūsų teatro orkestras, choras ir solistai“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas T. Ambrozaitis.

Šį kūrinį genialusis austrų kompozitorius F. Schubertas (1797–1828) parašė Vienoje 1828-ųjų birželį – paskutiniąją savo trumpo, vos 31-erius metus trukusio gyvenimo vasarą. Kaip ir daugelio kitų savo kūrinių, jis pats niekada neišgirdo jo atliekamo.

Pirmąkart viešai F. Schuberto Mišios Es-dur, diriguojamos jo draugo Michaelio Leitermayerio, nuskambėjo Vienos Švenčiausios Trejybės bažnyčioje 1829 m. spalio 4-ąją, prabėgus beveik metams po kompozitoriaus mirties.

Mišios Es-dur solistams, mišriam chorui ir orkestrui – stambiausias iš F. Schuberto parašytų sakralinės muzikos kūrinių, kurių jo kūrybiniame palikime gausu: pirmąsias savo liturgines giesmes muzikos mokytojo sūnus parašė būdamas vos dvylikos metų.

Mišių tekstas skamba lotynų kalba. Įėjimas į koncertą – laisvas. Susikaupkime klausydami įkvepiančios bažnytinės muzikos ir bent mintimis pabūkime kartu su didvyriškai už demokratijos pergalę savo šalyje kovojančiais baltarusiais.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 257 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,