Mano GargždaiRugsėjo 1-osios šventė miesto mokyklose – skirtingu laiku

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Šiais metais Mokslo ir žinių dienos šventė Gargždų mokyklose vyks neįprastai – moksleiviai į Rugsėjo 1-osios renginius kviečiami skirtingu laiku.

 

Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla 1-os ir specialiosios-lavinamosios klasių mokinius į įstaigą kvies 9 val. 10 val. simbolinė šventė vyks 2, 3 ir 4 klasių mokiniams. 11 val. į įstaigą atvyks 5 ir 6 klasių moksleiviai, 12 val. – 7, 8, 9 ir 10-ų.

Dėl epidemiologinės situacijos Lietuvoje, Rugsėjo 1-osios šventė „Minijos“ progimnazijoje prasidės 9 val.

Šventinis renginys pirmų ir penktų klasių mokiniams vyks progimnazijos centrinio pastato vidiniame kiemelyje (mokinių rikiavimosi vietos bus pažymėtos).

Antrų, trečių, ketvirtų, šeštų, septintų ir aštuntų klasių mokiniai rinksis į jiems paskirtus kabinetus per nurodytus įėjimus.

Įstaiga informuoja, kad dėl saugumo Rugsėjo 1-ąją į progimnazijos pastatus bus įleidžiami tik mokiniai ir pirmokų tėveliai. Kitų klasių mokinių tėveliai (esant poreikiui) su klasės auklėtoja galės bendrauti lauke.

Vaivorykštės“ gimnazija mokslo metų pradžios šventę organizuos lauke – aikštėje prie mokyklos. 9 val. laukiami 1–2 klasių gimnazistai, 11 val. – 3–4.

Ir mokinius, ir tėvelius šventės metu įstaigų administracijos prašo dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis saugaus atstumo.

 

Rekomendacijos Rugsėjo 1-osios šventei

Artėjant Rugsėjo 1-ajai primenamos pagrindinės Sveikatos apsaugos ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bendrai parengtos rekomendacijos naujų mokslo metų šventei. Šiemet siūloma atsisakyti masinio renginio, ypač didelėse mokyklose. Šventę patariama organizuoti atskiromis klasėmis ar grupėmis skirtingu metu. Jeigu šventėje tuo pačiu metu dalyvaus kelios klasės, turėtų būti numatytos atskiros erdvės, kuriose jos galėtų susiburti.

Rekomenduojama atsisakyti tradicijos, kai dvyliktokai į mokyklą palydi pirmos klasės mokinius.

Jeigu mokykloje tą pačią dieną bus organizuojami keli renginiai tą pačią dieną, sėdimos vietos ar naudojamos priemonės prieš kiekvieną renginį turėtų būti nuvalomos ir dezinfekuojamos.

Šventėje negali dalyvauti karščiuojantys asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių, taip pat tie, kuriems tuo metu privaloma izoliacija.

Šventės dalyviai turėtų laikytis 1 m atstumo atviroje erdvėje ir 2 m atstumo uždarose patalpose. Jei tai neįmanoma, mokytojai, mokinių tėvai turėtų dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kt.

Pirmąsias mokslo metų pamokas patariama organizuoti atviroje erdvėje: mokyklos kieme, lauko klasėje, stadione ir pan., jei leis oro sąlygos. Jeigu prognozuojamas lietus, reikėtų iš anksto numatyti patalpas, kuriose galėtų susirinkti atskiros klasės.

Per pirmąsias pamokas siūloma aptarti mokyklos taisykles, kurios šiemet bus kitokios dėl epidemiologinės situacijos, asmens higienos, socialinio atstumo laikymosi svarbą.

Per pastarąsias dvi savaites mokytojai ir kiti švietimo įstaigų darbuotojai, jei to pageidauja, savo savivaldybėse gali išsitirti dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Jiems atliekami greitieji serologiniai testai, kurie parodo, ar žmogus buvo užsikrėtęs šiuo virusu.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 548 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,