Mano GargždaiKeturių vandenų krašte – apie turizmą pandemijos akivaizdoje

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Klaipėdos rajonas turi potencialo tapti viena patraukliausių savivaldybių turistams. Tai lemia ne tik gausūs turistiniai ištekliai, kūrybingi verslai, bet ir aktyvus Savivaldybės bendradarbiavimas su kitomis regiono savivaldybėmis, leidžiantis, kuriant infrastruktūrą, peržengti teritorines ribas ir vystyti viso Klaipėdos regiono patrauklumą.

 

Klaipėdos rajono savivaldybėje apsilankiusi Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė kartu su ministro patarėju Dariumi Liutiku ir „Keliauk Lietuvoje“ direktoriumi Daliumi Morkvėnu susitiko su Savivaldybės vadovais, turizmo verslo ir turizmo informacijos centrų atstovais.

Susitikimo metu diskutuota apie turizmo specifiką COVID-19 akivaizdoje. Taip pat pasidžiaugta, kad Klaipėdos rajonas yra Klaipėdos regiono savivaldybes vienijančios asociacijos, kuri sprendžia turizmo plėtros klausimus, dalis.

„Klaipėdos rajonas tikrai gali tapti viena lankomiausių vietų Lietuvoje. Esame keturių vandenų kraštas – turime jūrą, marias, ežerą, upes, čia puikios sąlygos užsiimti vandens turizmu. Be vandenų, galime pasigirti ir kultūros paveldo objektais, lankytinomis vietomis, muziejais, verslininkų sukurtomis pramogų erdvėmis, kur plūsta turistai iš Lietuvos ir užsienio. Iš tiesų turime ką parodyti, bet taip pat turime ir kur pasitempti. Ne visur dar sutvarkyta infrastruktūra, ypač trūksta dviračių takų, tačiau, manau, kad bendradarbiaudami su kitomis regiono savivaldybėmis, ateityje susijungsime ir dviračių takais, ruošiamės tam“, – pasakojo meras Bronius Markauskas.

Kaip viena iš Klaipėdos rajono savivaldybės stiprybių įvardytas ir strateginis turizmo plėtros planavimas.

„Mes turizmą suprantame kaip prioritetinę sritį, ekonomikai svarbią ūkio šaką. Esame viena iš nedaugelio savivaldybių, kuri tai ne tik deklaruojame, bet ir įsitraukiame į savo strateginius dokumentus. Ruošdamiesi artėjančiam dešimtmečiui rengiame ir Turizmo plėtros planą, kuriame atsispindės prioritetinės turizmo sritys, vietovės. Tai leis tikslingai investuoti lėšas turizmo infrastruktūros gerinimui bei siekti finansavimo iš kitų šaltinių. Rajone turime objektų, kurie svarbūs visos Lietuvos mastu, tačiau vieni jų, tokie kaip Olando Kepurė, kurią pelnytai galime vadinti visos Lietuvos perlu, yra puikiai žinomi ir lankomi, o kiti, pavyzdžiui Karaliaus Vilhelmo kanalas, kuriame būtų galima vystyti turistinę laivybą, reikalauja dėmesio ne tik iš Savivaldybės, bet ir kitų valstybinių institucijų. Todėl aktyviai deramės su Vidaus vandens kelių direkcija dėl šio kanalo įveiklinimo, siekdami atverti naujus horizontus vandens turizmui Klaipėdos rajone“, – teigia mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Susitikimo metu viceministrė turizmo verslo atstovams pristatė šiuo metu taikomas pagalbos turizmo verslui priemones. Šiuo metu šiam tikslui numatyta skirti 49 mln. eurų. 30 mln. eurų skirta verslo paskoloms. Priemonę administruoja finansų įstaiga „Invega“. 15 mln. skirta apgyvendinimo įstaigoms paremti, dar 15 mln. – kelionių organizatoriams. Dar 6 mln. eurų investicijų numatyta suteikti pagal priemonę „Turizmo inovacijos“.

Taip pat starto laukia „Keliauk Lietuvoje“ administruojamas projektas „Medikų atostogos“, jo vertė – 10 mln. eurų. Projektu siekiama ne tik atsidėkoti medikams už darbą pandemijos metu, bet ir paremti nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusį turizmo verslą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 306 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,