Mano GargždaiDoviluose vyko pasakorių konkursas „Seku seku pasaką“

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Dovilų etninės kultūros centro nuotrauka. Dovilų etninės kultūros centro nuotrauka.

Dovilų etninės kultūros centre balandžio 4 dieną įvyko pasakorių konkursas „Seku seku pasaką“. Konkursas tradicinis, vyksta jau septintą kartą. Šio renginio tikslas –  populiarinti tradicinę liaudies kūrybą ir atlikimą, prisiminti lietuvių liaudies pasakas, sakmes, padavimus, smulkiosios tautosakos žanrus.

 

Džiugu, kad ilgametė renginio tradicija ne blunka, bet darosi vis turtingesnė, gražesnė ir savitesnė. Konkursas „Seku seku pasaką“ išsiskira šventiška, džiugia nuotaika.

Renginyje dalyvavo gausus būrys vaikų iš Dovilų lopšelio darželio „Kregždutė“ ir iš Dovilų pagrindinės mokyklos. Lukrecija Šedytė (4 m.) sekė sakmę „Katinas ir žvirblis“, jos auklėtoja Laima Sungailienė. Jonas Stanevičius (5 m.) ir Arminas Rusys (5 m.) pasikalbėjo apie „Didžius stebuklus“, jų auklėtoja Dalia Beniušienė. Janina Liuksienė konkursui parengė tris auklėtinius: Akvilė Lauraitytė (6 m.) pasakojo apie „Genelį kalvelį“, Saulė Bielkauskaitė (6 m.) sekė pasaką be galo „Išėjo senukas į mišką“, o Nojus Trapas (6 m.) apie „Maišą gudrybių“. Urtės Jokšaitės (2 klasė) pasaka – apie gaidį, jos mokytoja Irena Sireikienė. Kitas šios mokytojos auklėtinis Aistis Bielkauskas  (2 klasė) papasakojo dvi sakmes apie gegutę. Liepa Kremerytė (3 klasė) pasakojo apie paukščių atsiradimą, jos mokytoja Edita Jucienė. Danielius Krušinskis (4 klasė)  pasekė pasaką ,,Varlė ir jautis“, jo mokytoja Alma Krušinskienė. Danielė Norvaišaitė (4 klasė) sekė pasaką ,,Išperėtas kumeliukas“, ją parengė mokytoja Vita Vaškienė.

Džiugina mokytojų darbas ir entuziazmas. Konkursantai pristato autentiškus, liaudies kūrybos tekstus. Vaikai pasakoja vis natūraliau ir įtaigiau, išlaikydami žanrams būdingas pasakojimo ypatybes.

Šiemet Dovilų pasokiuriumi buvo išrinktas ne vienas, o du konkusantai: Liepa Kremerytė ir Danielius Krušinskis.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 99 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,