Mano GargždaiŽemdirbių dyzelinui – didesnė lengvata nei buvo planuojama

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) projektui, kuriuo siūloma koreguoti lengvatinio žemdirbių dyzelino įsigijimo normas, pagal kurias valstybės biudžeto netektys sumažėtų kiek daugiau nei 6 proc. Naujosios lengvatiniu akcizo tarifu apmokestinamos gazolių normos įsigalios nuo 2021 m. liepos 1 d. ir palies tik tuos žemės ūkio veiklos subjektus, kurie neužsiima aktyvia žemės ūkio veikla ir negamina jokio pirminio žemės ūkio produkto.

 

Ministerija iki šių metų birželio turėjo patikslinti lengvatinio žemdirbių dyzelino įsigijimo normas, kad būtų užtikrintas 15 proc. valstybės biudžeto netekčių mažėjimas. Šiuo projektu jos mažėtų 6,19 proc. arba beveik 6 mln. eurų. Taip padaryta todėl, kad gazolių poreikis yra didesnis nei anksčiau planuota, todėl užtikrinti 15 proc. mažėjimą nėra galimybių.

„Subjektai, susidūrę su tokiu ženkliu gazolių kiekių mažėjimu, patirtų didelių finansinių išlaidų, kaštų didėjimas galimai prisidėtų prie maisto produktų kainų augimo, t. y. gazolių normų sumažinimas 15 proc. atneštų labiau neigiamų pasekmių, nei naudos“, – teigia ŽŪM Tvarios žemės ūkio gamybos politikos grupės vyresnysis patarėjas Tadas Švilpauskas.

Patikslintas gazolių, skirtų naudoti žemės ūkio produktų gamybai, kiekių vienam matavimo vienetui sąrašas ir gazolių normos pagal atskiras žemės ūkio produkcijos rūšis: rapsai – 9 l už ha, bulvės – 54 l už ha, daržovės – 66 l už ha, cukriniai runkeliai, pašariniai šakniavaisiai – 49 l už ha, versliniai (intensyviai prižiūrimi) sodai – 62 l už ha, versliniai (intensyviai prižiūrimi) uogynai – 79 l už ha, linai, pluoštinės kanapės – 18 l už ha, pūdymai ir trumpos rotacijos želdiniai – 32 l už ha, pievos, skirtos prekinių žolinių pašarų produkcijos gamybai – 55 l už ha, auginami grybai (nustatyti, kad už grybus, auginamus ne stacionariuose (nuolatiniuose, ilgalaikiuose) pastatuose, gazolis neskiriamas) 2 – 2 l už kv. m, galvijai – 13 l už sutartinį gyvulį (SG), kiaulės – 9 l už SG, kiti gyvūnai – 3 l už SG, sraigės – 5 l už ha, sliekai – 2 l už kv. m.

Sumažintos normos grūdiniams, ankštiniams ir kitiems augalams (patiriama apie 52,16 proc. biudžeto netekčių taikant lengvatines normas), už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos – 13 l už ha, bitės, kai laikoma daugiau kaip 40 bičių šeimų – 3 l už šeimą; įvesti naują normą: kukurūzai pašarui – 181 l už ha; atsisakyti skirti normą už pievas ir ganyklas, kuriose nėra vykdoma jokia aktyvi žemės ūkio veikla – tam iki šiol buvo skiriama 12 l už ha).

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 125 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,