Mano GargždaiKlaipėdos apskrityje mažėja kriminogeninių židinių

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities VPK miestų ir rajonų policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose yra sudaryti Kriminogeninių židinių žemėlapiai: išskirtos vietos, kuriose nuolat daromi nusižengimai ar nusikaltimai. Analizuojant informaciją apie nusikalstamumą juose ir imantis tinkamų prevencijos priemonių, ties kriminogeniniais židiniais gyvenantys žmonės gali jaustis saugesni – mažėja ir pačių „karštų taškų“ ir iškvietimų į juos skaičius.

 

Pavyzdžiui, Klaipėdos mieste pernai buvo išskirti 8 kriminogeniniai židiniai, šiemet jų yra 5. „Karštų taškų“ skaičius mažėjo beveik visuose Klaipėdos apskrities miestuose ir rajonuose – Skuode jų sumažėjo perpus – iš šešių liko trys, Rietavo savivaldybėje, Palangoje ir Neringoje – iš penkių buvusių pernai, šiemet akyliau prižiūrima po tris kriminogeninius židinius. Keičiasi ir jų adresai – uostamiestyje, pavyzdžiui, iš pernai liko du, o trys yra įtraukti naujai.

Kriminogeniniai židiniai išskiriami pagal iškvietimų skaičių. Visuomenė tampa nepakanti teisės pažeidimams, todėl apie pastebėtas negeroves policiją informuoja vis aktyviau. Nepaisant to, iškvietimų šiemet taip pat mažėja – pavyzdžiui į uostamiesčio Žvejų gatvę, kuri kriminogeniniu židiniu paskelbta visa, pernai per 8 mėnesius policija kviesta 186 kartus, šiemet per tą patį laikotarpį – 152, Palangoje prie vienos Virbališkės take įsikūrusios kavinės pareigūnų pagalbos pernai reikėjo 21 kartą, šiemet – vos 6. Visoje apskrityje iškvietimų skaičius sumažėjo daugiau nei 70 proc. išskirtų kriminogeninių židinių.

Policijai dažniausiai skundžiamasi dėl smulkių administracinių nusižengimų, kai ikiteisminiai tyrimai nepradedami. Dominuoja įvairūs viešosios tvarkos pažeidimai, skundai dėl triukšmo, ar dėl naktiniuose klubuose, baruose prarastų, dažnai be priežiūros paliktų, asmeninių daiktų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 413 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,