Mano GargždaiA. Veryga apie galimybę grįžti prie karantino: visko gali atsitikti

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
A. Veryga. Josvydo Elinsko/delfi.lt nuotr. A. Veryga. Josvydo Elinsko/delfi.lt nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga laidoje „Delfi diena“ ramino, kad, nepaisant prastėjančios sergamumo koronavirusu situacijos Lietuvoje, tokio karantino, koks buvo prasidėjus pirmajai bangai, nereikės. Vis gi neatmetė tikimybės, kad karantinas gali būti paskelbtas.

 

„Visko gali atsitikti. Prognozuoti yra nedėkingas dalykas. Aišku, yra objektyvių aplinkybių, kurios leidžia būti labiau optimistiškiems nei pavasarį. Pirmiausia, kad geriau pažįstame ligą, žinome, kaip su ja elgtis, medikai geriau pasiruošę. Bet, jei ji nevaldomai pradėtų plisti visoje šalyje ir medikai nebespėtų teikti pagalbos, tektų imtis griežtesnių priemonių“, – ketvirtadienį sakė SAM vadovas.

 

Paaiškino, kodėl neskuba įvesti karantino

Apie tai, kad karantino nebus, nes niekas nenori stabdyti ekonomikos, kalbama jau kurį laiką. Ar gali būti taip, kad karantino nenorima įvesti tik dėl finansinės priežasties, nors situacija blogesnė, nei prieš pirmąją bangą?

„Ir taip, ir ne. Tikrai teisūs yra tie, kurie sako, kad visiškas užsidarymas neabejotinai sukelia pasekmes verslams, ekonomikai, žmonių gyvenimui. Visą laiką turime pasverti, kiek ir ko galime daryti, kiek šalis gali išgyventi užsidariusi ir nefunkcionuodama. Bet svarbus ne tik verslas, svarbi ir sveikatos apsauga. Šitoje situacijoje esame atsidūrę tarp kūjo ir priekalo – žinodami, kad gyventojams reikia teikti sveikatos paslaugas, raginame sveikatos įstaigas kaip galima daugiau atsiverti ir suteikti tų paslaugų žmonėms. Iš kitos pusės, tai sukelia riziką, kad užkratas pateks į gydymo įstaigą“, – laidoje kalbėjo A. Veryga.

Anot ministro, ne tik Lietuva, bet ir kitos valstybės bando atrasti aukso viduriuką tarp ribojimų ir leidimų. Vieno skaičiaus, kai jau būtų įvedami ribojimai, pasak ministro, nėra, kadangi vien į susirgimų skaičių žiūrėti negalima, mat šiuo metu serga daugiausiai jauni žmonės. Tad, A. Verygos teigimu, stebimas ligoninių užimtumas.

„Toks kaip rodiklis, nuo kurio manome, kad turėtume griežčiau pradėti žiūrėti tiek į paslaugų teikimą, tiek į kitus ribojimus, yra 70 proc. COVID-19 paskirtų lovų užimtumas. Dabar turime apie 40 proc.“, – sakė A. Veryga.

 

Įspėjo dėl Lapkričio 1-osios

Paklaustas, ar numatoma kokių nors ribojimų per Lapkričio 1-osios savaitgalį, A. Veryga sakė: „Kol kas ribojimų, kurie paliestų visą šalį, nėra bent jau šiuo metu suplanuota, bet, žinoma, kad tikrai gyventojus informuosime, raginsime ir skatinsime elgtis labai atsakingai todėl, kad tai nėra kalėdinės ar Velykų šventės, kada žmonės suvažiuoja atšvęsti, pabūti, pasėdėti tiesiog prie stalo. Lapkričio 1-oji yra tokia diena, kuomet važiuojama aplankyti artimųjų kapų ir tų tokių susibūrimų, pasibuvimų bendrai su giminaičiais galima išvengti, neaukojant pačios dienos ir paminėjimo prasmės. Bet tikrai raginsime žmones vengti buriuotis ir, važiuojant aplankyti kapų, pabūti lauke, galbūt išlaikyti atstumas ten, jeigu yra tikrai toks neišvengiamas poreikis pabendrauti, susitikti, bet vengti susibūrimų uždarose erdvėse, vengti susitikimų su vyresnio amžiaus žmonėmis, kuriems tas užkratas gali būti ypatingai pavojingas, bet šiandien dienai kažkokių ypatingų apribojimų dar nėra planuojama.“

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 295 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,