Mano Gargždai„Meridianas“ rytoj bus plukdomas į doką

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos miesto sav. nuotr. Klaipėdos miesto sav. nuotr.

Pirmadienį vyko pasitarimas ir, išanalizavus orų prognozes, nuspręsta burlaivį „Meridianas“ į doką tempti anksčiau, nei planuota – rytoj, spalio 20-ąją.

 

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, po to, kai, ėmus gelbėti skęstantį burlaivį, buvo padaryta jo rekonstrukcija ir atstatytas laivas buvo nuleistas į vandenį, jau praėjo beveik septyneri metai.

„Prižiūrėti laivą, kad ir neplaukiojantį, bet stovintį vandenyje, – tai ne tas pats, kas eksploatuoti pastatą. Vanduo, ledas, kiti atmosferos reiškiniai daro nuolatinį poveikį, su kurio pasekmėmis reikia nuolat galynėtis tiek įvairiais specifiniais laivo priežiūros, remonto darbais, tiek ir finansinėmis injekcijomis“, – sako A. Kuzmarskis.

„Meridiano“ istorija rodo, jog tinkamai neprižiūrint burlaivio kas keliolika metų jį prireikia gelbėti, kad nenuskęstų. Todėl periodinis dokavimas yra būtina šio miesto simbolio ilgaamžiškumo sąlyga“, – sako „Meridiano“ savininkas.

Pasak jo, tempti istorinį burlaivį į remonto doką buvo planuojama dar pavasarį, tačiau tada kliūtimi tapo Biržos tiltas, kuris per bandomąjį kėlimą nepasikėlė tiek, kiek reikia, kad „Meridianas“ pro jį praplauktų.

Šiai problemai iškilus aikštėn, Klaipėdos miesto savivaldybė užsakė Biržos tilto ekspertizę, kurios metu tiltas vis dėlto buvo kelis kartus pakeltas.

„Dėl burlaivio paruošimo remontui, išplukdymo organizavimo, planuojamų darbų sąrašo ir techninės priežiūros apsitarėme su tolimojo plaukiojimo kapitonu, Jūrų kapitonų asociacijos pirmininku Juozu Liepuoniumi, kuris, beje, yra ir VšĮ Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas“ valdybos narys, taip pat su Klaipėdos universiteto burlaivio „Brabander“ kapitonu Valdemaru Vizbaru, jo padėjėju Ričardu Ramanausku ir kt.“, – pasiruošimo užkulisius atskleidė A. Kuzmarskis.

Pakėlus „Meridianą“ į doką, planuojama nuplauti, nuvalyti povandeninę laivo dalį, defektuoti dugno, balastinių konstrukcijų būklę, išmatuoti korpuso storį ir, pagal poreikį, atlikti remonto, sutvirtinimo darbus, perdažyti. Sykiu doke bus baigti atnaujinti bortai, ypač tose vietose, kur, laivui stovint vandenyje, to padaryti neįmanoma. Nemažai darbų bus tęsiama ir „Meridianui“ sugrįžus iš doko į savo vietą - planuojama atnaujinti denių dangą ir kt.

Tiksli darbų kaina paaiškės tik juos atlikus, tai priklausys nuo to, kokia yra povandeninės laivo dalies būklė ir kokie darbai bus reikalingi. Tikslinę paramą „Meridiano“ remonto darbams skyrė A. Kuzmarskio vadovaujama Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, dalis išlaidų bus dengiama ir iš asmeninių A. Kuzmarskio šeimos lėšų.

Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki 2 savaičių, po kurių laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs veiklą.

 

Tikisi, kad tiltas pasikels

„Dėl Biržos tilto kyla įvairių problemų. Viena jo dalis suremontuojama, sugriūva kita. Jo pakėlimas nevyksta sklandžiai. O tam, kad laivą būtų galima pratempti, tiltas turi būti pakeltas iki galo. Dviejų savaičių žiniomis, Biržos tiltas buvo pakeltas kelis kartus iš eilės. Nemanau, kad dėl burlaivio išplukdymo kiltų problemų. Tikriausiai jis bus tempiamas vakare. Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė įpareigota organizuoti visų suinteresuotų pusių, ir tų, kurie trauks, ir tų, kurie kels, atstovų susitikimą. Jame bus aptartos dokavimo galimybės ir kada geriausia tai daryti“, komentavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 41 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,