Mano GargždaiKarantinas bus įvedamas dar 8 šalies savivaldybėse, kaukes dėvėti teks visose viešose vietose

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Vyriausybė pirmadienį netikėtai surengė posėdį, kuriame buvo apsispręsta lokalų karantiną įvesti dar 8 šalies savivaldybių. Šį kartą pokyčiai palies didžiuosius miestus, karantinas įsigalios nuo spalio 28 dienos.

 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pristatydamas klausimą išvardino savivaldybes, kuriuose siūloma įvesti lokalų karantiną.

„Atsižvelgiant blogėjančią situaciją, norime prašyti papildyti Vyriausybė nutarimą dėl karantino kai kurių savivaldybių teritorijose paskelbimo, papildant sąrašą savivaldybių: Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybėse“, – sakė ministras.

O vertinant tai, kad situacija šalyje blogėja labai sparčiai, siūloma įvesti ir papildomus reikalavimus, tad siūloma, kad visose savivaldybėse, kuriose paskelbtas lokalus karantinas, kaukes dėvėti būtų privaloma vyresniems nei 6 metų asmenims visose viešose vietose.

„Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono ir Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose nuo 2020 m. spalio 26 d. 00.00 val. iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24.00 valandos, o Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijose karantinas galios nuo 2020 m. spalio 28 d. 00.00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24.00 valandos“, – rašoma pirmadienį priimtuose pakeitimuose.

 

Išimtys privalomam kaukių dėvėjimui

Nurodymui dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose erdvėse taikomos ir išimtys. Kaukes turi dėvėti vyresni nei 6 metų asmenys. Kaukių gali nedėvėti sportuojantys, aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams.

Taip pat išimtys taikomos viešojo maitinimo įstaigose sėdint prie stalo ar baro, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke. Ir neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Prisimintas ir karantino metu taikyta išimtys dėl negyvenamų vietų – už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus).

Taip pat nurodoma, kad kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose turi būti ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, ir tarp personalo, paslaugų gavėjų ar kitų lankytojų užtikrinamas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Šis reikalavimas netaikomas aukšto meistriškumo sporto pratyboms.

 

Anksčiau taikyti ribojimai

Savivaldybėse, kuriose įvedamas lokalus karantinas, jau anksčiau galiojo šie nurodymai. Būnant viešajame transporte: turi būti išlaikomas 1 metro atstumas, keleiviai – tik sėdimose vietose. Savivaldybėse, kuriose paskelbtas lokalus karantinas įvesti ribojimai žmonių susibūrimams. Viešose vietose gali būriuotis ne didesnės nei 5 asmenų grupės, išlaikant tarp grupių 2 metrų atstumą. O Raseinių rajone – ne didesnės nei 2 asmenų grupės, taip pat išlaikant 2 metrų atstumą tarp grupių. Šiose savivaldybėse viešajame sektoriuje privalomas mišrus arba nuotolinis darbas.

Rekomenduojama šį reikalavimą taikyti ir privačiam sektoriui. Prekybos ir paslaugų teikimo vietose užtikrinimas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas vienam žmogui.

Lokalaus karantino savivaldybėse taip pat draudžiama lankyti pacientus, išskyrus terminalinės būklės pacientus, pacientus iki 14 metų ir gimdyves. Taip pat draudžiama lankyti socialinės globos namų pacientus, rekomenduojama riboti dienos centrų darbo laiką.

Rekomenduojama savivaldybių teritorijose veikiančioms religinėms bendruomenėms organizuoti religines apeigas taip, kad būtų išvengta susibūrimų, arba susilaikyti nuo religinių apeigų atlikimo.

 

Varžybos – be žiūrovų

„Senosiose savivaldybėse, kur karantinas jau paskelbtas, tie papildymai irgi įsigalioja nuo trečiadienio, o naujose, natūralu, kad ir pats karantinas įsigalioja nuo trečiadienio su visomis papildytomis sąlygomis. Trečiadienį Vyriausybei bus teikiamas sprendimas dėl nutarimo 152 – dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos pakeitimo“, – kalbėjo A. Veryga.

Jame būtų nustatoma, kad yra draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai, išskyrus aukšto meistriškumo varžybas, kurios vyksta be žiūrovų.

„Tai reiškia, arenose visos varžybos turės vykti be žiūrovų“, – teigė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovas.

„Taip pat kultūros renginius, kai elektroniniu būdu parduodami bilietai, užtikrinama patekimo kontrolė ir yra užtikrinamas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas tarp žiūrovų. Tai reiškia, kad kas 2 kėdę užsodinti nebeužteks, reikės maždaug kas 3 kėdę. Šitie siūlymai bus teikiami trečiadienį, jei jie bus priimti, įsigaliotų nuo penktadienio“, – sakė A. Veryga.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 300 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,