Mano GargždaiPurpurine spalva nušvisianti Savivaldybė perduoda svarbią žinią

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Lapkričio 17-ąją, minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną 26-iuose Lietuvos miestuose bei rajonuose purpurine spalva nusidažė virš 30 pastatų. Vos tik sutems, purpuru nušvis ir Klaipėdos rajono savivaldybės pastatas. Akcijoje, siekiančioje atkreipti dėmesį į neišnešiotus naujagimius, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus, rajonas dalyvauja antrus metus iš eilės.

 

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis neišnešiotų naujagimių pasaulyje kasmet gimsta vis daugiau – apie 15 mln. Lietuvoje kiekvienais metais gimsta apie 1500 ankstukų, kuriems labai svarbi ir reikalinga ne tik kvalifikuota medicininė pagalba, bet ir jų tėvelių rūpestis, buvimas šalia. Svarbūs ne tik kiekiniai išgyvenamumo, bet ir kokybiniai vėlesnio gyvenimo rodikliai, kurie tiesiogiai priklauso nuo operatyviai ir tiksliai suteiktos pagalbos šeimai. Šia akcija ir siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią problematiką, jos pavojus ir priežastis.

„Kai pernai lapkritį pirmą kartą nušvietėme Savivaldybės pastatą, o nuotrauka pasidalijome ir socialiniame tinkle Facebook, sulaukėme daug komentarų su klausimais, kas vyksta, kodėl pastatas apšviestas šia spalva? Žmonės netingėjo ieškoti atsakymų, vadinasi, sužinojo ir apie pačią problemą, su kuria susiduria ankstukų susilaukusios šeimos, ir pasidomėjo galimybėmis padėti“, – sako mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Pasak vicemerės, labai svarbu palaikyti visas socialiai jautrias iniciatyvas, ypatingai susijusias su vaikais, nes niekada negalime žinoti ir būti tikri, kad panašios bėdos neaplenks mūsų pačių. Būtina skleisti žinią visuomenei – galinčiai suprasti ir padėti. Labai svarbi ne tik pati problema, bet ir požiūris į ją.

„Todėl šį penktadienį startuoja pirmoji šalyje vieninga nuotolinė edukacinė platforma „Auginu Lietuvą“ (www.auginulietuva.lt). Tai bus ne tik puiki pagalba neišnešiotų naujagimių susilaukusioms ar jų netektį patyrusioms šeimoms, bet ir įrankis, padėsiantis visiems būsimiems ar jau esamiems tėveliams tinkamai rūpintis visos šeimos emocine gerove, psichine sveikata ir stiprinti tėvystės įgūdžius“, – teigia neišnešiotų naujagimių asociacijos vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė.

Ji primena, jog Lietuvoje jau kelis mėnesius visą parą veikia paramos ir pagalbos linija šeimoms, susilaukusioms neišnešioto naujagimio. Į Ankstukų liniją skambinti galima telefonu +370 612 03 800. Išklausyti yra pasiruošę savanoriai, o esant poreikiui galima pasikalbėti su medicinos psichologe, dirbančia su ankstukų tėvais ir artimaisiais. Prie kiekvieno skambučio bei suteikto atsakymo gali prisidėti bet kuris iš mūsų – palaikykite ankstukus kovoje už gyvybę, aukodami internetu www.ankstukai.lt/aukoti.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 254 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,