Mano GargždaiMatematikų olimpiadoje dalyvavo 12 rajono moksleivių: geriausiai pasirodė „Kranto“ penktokas

Įvertinkite šį įrašą
(7 balsai)
D. Bendikienės nuotr. D. Bendikienės nuotr.

Šiais metais antroji Vakarų Lietuvos 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto taurei laimėti įvyko lapkričio 13 dieną. Dar spalio pradžioje buvo pradėta mokinių, t. y. rajonų ir miestų nugalėtojų, registracija. Klaipėdos universitetas priėmė sprendimą, jog šiemet olimpiada gyvai vykti negalės, tad buvo sutelktas organizacinis komitetas, kuris nusprendė olimpiadą rengti nuotoliniu būdu. Jos tikslas išliko nepakitęs — skatinti mokinius domėtis matematikos mokslu, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias.

 

Džiaugiamės, jog olimpiadai ruošėsi antrojo etapo prizininkai iš 11 savivaldybių (Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos, Mažeikių, Plungės, Šilalės, Tauragės, Telšių rajonų, Pagėgių, Palangos, Rietavo miestų). Iš viso renginyje dalyvavo 39 mokyklos — 59 mokytojų paruošti 103 mokiniai.

Olimpiadą nuspręsta vykdyti nuotoliniu būdu. Mokiniams skirtos 25 testo tipo užduotys su atvirais ir pasirenkamais atsakymais iš įvairiausių temų. Dalyviai, atlikę darbus, turėjo atsakyti į pateiktos anketos „Kaip sekėsi?“ klausimus. Liūdina tai, kad neliko galimybės aplankyti Klaipėdos universiteto ir užsiimti įdomia veikla kaip praėjusiais metais, tačiau apklaustieji džiaugėsi naujovėmis.

„<...> įdomi aplinka darant užduotis. Pagaliau nebuvo baltas nuobodus lapas“, „patiko spręsti uždavinius, kurie skelbiami žaismingoje platformoje“, — vienas kitam antrino aštuntokai.

Organizatorių vertinimo komisija, išnagrinėjusi sprendimus, nutarė mokinius ir jų mokytojus sukviesti į virtualią konferenciją — susitikimą su Klaipėdos universiteto rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku, Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekane doc. dr. Rima Mickevičiene, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktore Ona Sturoniene ir matematikos olimpiados organizatoriais.

Mūsų rajono jaunieji matematikai dalyvavo šioje olimpiadoje jau antrus metus. Net 12 moksleivių iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Dovilų, Vėžaičių, Endriejavo pagrindinių mokyklų, Gargždų „Minijos“ progimnazijos išbandė jėgas nuotolinėje KU olimpiadoje.

Geriausiai pasisekė penktokui Martynui Riekašiui iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, laimėjusiam II vietą (mokytoja Laima Jašinskaitė). Jam pavyko aplenkti net 23 geriausius Vakarų Lietuvos penktokus.

Klaipėdos universiteto Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rima Mickevičienė nuotolinėje konferencijoje sakė: „Visame pasaulyje trūksta „tiksliukų“, todėl kaupkite žinias ir įgūdžius, kad netolimoje ateityje taptumėte tais, kurie skaitmenizuoja pasaulį, kuria naujus mokslo, verslo ir privataus gyvenimo modelius.“

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 420 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,