Mano Gargždai



COVID-19: padėtis Klaipėdoje išlieka įtempta

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Vitos Jurevičienės/ve.lt nuotr. Vitos Jurevičienės/ve.lt nuotr.

Nors visuotinis karantinas šalyje jau paskelbtas daugiau nei prieš 2 savaites (lapkričio 7 d.), tačiau situacija dėl COVID-19 pandemijos Klaipėdoje vis dar įtempta. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas mano, jog tam įtakos turi ir visuomenės abejingumas.

 

Praėjusio savaitgalio duomenimis, Klaipėdos krašte buvo fiksuota beveik 200 koronaviruso atvejų. Nors didžiulio susirgimų skaičiaus šuolio nėra, tačiau atvejų nemažėja.

„Situacija Klaipėdoje pakankamai įtempta. Atvejai išplitę daugelyje įstaigų, yra ir mokyklose, darželiuose, gydymo įstaigose, yra apie 40 šeimyninių atvejų, vienas kitas globos namuose. Kol kas staigaus skaičių augimo nėra, bet norint pažiūrėti, ar atvejų linija plokštėja, reikėtų palaukti dar šios savaitės vidurio“, – sakė R. Grigaliūnas.

Direktoriaus manymu, situacijos sudėtingumui įtakos gali turėti ir didžiulis visuomenės atsipalaidavimas bei viruso ignoravimas.

„Turėtų keistis žmonių požiūris, kaukių dėvėjimo manieros, nes žmonės jas dėvi netaisyklingai. Gyvenimas žmonių vis dar vyksta, jie eina į prekybos centrus, parduotuves, mažiau bijo, mažai saugosi, nesilaiko atstumų. Prieš žmonių sąmonę nepakovosi, o mes jau nebeišgalime visiems padėti“, – piktinosi R. Grigaliūnas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojo Vinso Janušonio tikinimu, reanimacijos skyrius jau praktiškai užpildytas.

„Situacija įtempta, iš viso koronavirusu sergančių pacientų turime apie 119. Reanimacijos skyrius praktiškai užpildytas iki galo, savaitgalį jame buvo 19 pacientų, neseniai vienas mirė. 14-ai iš jų yra ventiliuojami plaučiai“, – pasakojo V. Janušonis.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje COVID-19 sergančių pacientų, pirmadienio duomenimis, buvo 78, o reanimacijoje – 5, iš kurių vienas mirė. Direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas pasakojo, jog situacija įtempta dar ir dėl to, jog į ligoninę yra vežami ir gydomi ne tik koronavirusu sergantys pacientai.

„Suprantu, kad COVID-19 sukelia nemažą stresą, tačiau kartais susidaro vaizdas, kad pagalbos reikia tik koronavirusu sergantiems, bet ligonių yra įvairių ir mes gydome visus. Šeštadienį turėjome 120 ligonių, iš jų 35 buvo sergantys koronavirusu, 12 paguldėme, o kitiems reikėjo įvairaus gydymo. Lūžiai, traumos, ginekologinės problemos, kraujavimai, su insultu, kvėpavimo sutrikimais, reikėjo ir operuoti. Ligonių yra nuolat, įvairių ir ne tik sergančių koronavirusu“, – sakė Z. Juzumas.

Klaipėdos gydymo įstaigos susiduria ir su personalo trūkumu. Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje šiuo metu koronavirusu serga 12 gydytojų, trys yra izoliacijoje, o dar 38 nedirba dėl kitokių priežasčių. Taip pat serga 20 slaugytojų, 9 yra izoliacijoje ir 121 nedirba dėl kitų priežasčių.

R. Grigaliūno manymu, dėl tokios įtemptos situacijos visuotinis karantinas šalyje turėtų būti pratęsiamas.

„Mano nuomone, karantinas turi dar būti tęsiamas. Pirmojo karantino metu žmonės daug atsakingiau ir atsargiau į visa tai žiūrėjo, o dabar jaučiamas didžiulis atsipalaidavimas. Tikriausiai žmonės nesidomi, neskaito, kas rašoma, negirdi, kas nuolat kartojama, nežino, kokiomis sunkiomis formomis sergama. Juk žmonės tikrai ne savo noru gulasi į reanimaciją ir miršta“, – sakė R. Grigaliūnas.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 281 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,