Mano Gargždai



Baltiją teršiančioms šiukšlėms – nuolatinis aplinkosauginis monitoringas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Aplinkos apsaugos ministerijos nuotr. Aplinkos apsaugos ministerijos nuotr.

Šią savaitę Aplinkos apsaugos agentūra atliko pirmuosius tyrimus pajūrio pakrantėje, ruošdamasi nuolatiniam Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringui, kuris prasidės nuo kitų metų. Tyrimai vyko pagal nustatytą monitoringo metodiką.

 

Jų metu 100 metrų ilgio Melnragės paplūdimio atkarpoje buvo aptikta 786 šiukšlių, o siektina geros aplinkos būklės vertė – 20 šiukšlių tokio ilgio atkarpoje.

Tyrimai vyko visu pakrantės pločiu nuo vandens linijos iki kopagūbrio. Tarp rastų šiukšlių daugiausia buvo plastiko atliekų (kamštelių, maišelių, šiaudelių ir kt.), cigarečių nuorūkų ir stiklo šukių.

Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringas bus atliekamas skirtingais metų sezonais – pavasarį, vasarą ir rudenį. Šiukšles planuojama tirti ne tik pakrantėje, bet ir vandenyje bei dugno nuosėdose. Monitoringo programoje numatytos mažiausiai 4 stebėjimo vietos paplūdimiuose ties Klaipėda–Karkle, Nemirseta–Palanga ir Kuršių nerija.

Šio monitoringo tikslas – įvertinti Baltijos jūros pakrantės, vandens ir dugno nuosėdų užterštumą šiukšlėmis ir nustatyti su žmogaus veikla susijusius taršos šaltinius. Jis bus vykdomas pagal atnaujintą Valstybinę aplinkos monitoringo 2017–2023 m. programą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 354 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,