Mano GargždaiBiomedicinos inžinerija – naujas iššūkis gimnazistams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Autorės nuotr. Autorės nuotr.

Biomedicinos inžinerija – tai tarpdalykinė disciplina, apimanti mechanikos inžinerijos, biologijos ir medicinos mokslų žinias. Viena pagrindinių biomedicinos inžinerijos užduočių – gerinti sveikatos paslaugų kokybę techninėmis priemonėmis, kuriant ir projektuojant techninę medicinos įrangą, skirtą žmogaus sveikatai gerinti, palengvinti kasdienį asmens sveikatos priežiūros specialistų darbą, padėti diagnozuoti ligą.

Džiugu, kad penki pirmos gimnazijos klasės mokiniai – Domas Petrusevičius, Vasarė Gedmintaitė, Julius Kinderis, Raminta Kuprytė, Neila Montvydaitė-Pivoriūtė – neišsigando iššūkių ir nusprendė dalyvauti VGTU nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ organizuojamoje aktualios tematikos veikloje „Biomedicinos inžinerija“.

Užsiėmimuose nuotoliniu būdu VGTU AI konsultantas lektorius Donatas Lukšys supažindino mokinius su biomedicinine raida, biomechanikos šakomis. Ypatingai įdomi pasirodė žmogaus biomechanika, kuri glaudžiai susijusi su inžinerija. Diskusijose su mokiniais AI konsultantas dalinosi patirtimi kaip mokslui sekasi tobulinti žmogaus kūną pabrėždamas, jog dirbtinė širdis šiandieną – laikinas sprendimas laukiant širdies donoro. Vis plačiau bioinžinieriai taiko 3D spausdintuvą – ateityje ligoniams padės juo pagaminta širdies kopija iš paciento kamieninių ląstelių. Praktiniuose užsiėmimuose mokiniai padirbės su įvairiais jutikliais, imituojančiais žmogaus turimus jutimus ir net pamėgins pasidaryti pulso ir kūno temperatūros stebėsenos sistemą bei vandens atsigėrimo primintuką.

Gimnazistė Vasarė Gedmintaitė džiaugiasi komandiniu darbu su bendraamžiais ir mokytoja, galimybe pritaikyti žinias ir išbandyti naujoves biomedicinos inžinerijoje.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 269 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,