Mano GargždaiMuzikinio teatro dovana publikai – „Spragtukas“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
KVMT nuotr. KVMT nuotr.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras gruodžio 26 d. 19.00 val. savo feisbuko paskyroje publikai dovanos Piotro Čaikovskio šokio spektaklio „Spragtukas“ įrašo, sukurto jo premjeros dieną 2019 m., peržiūrą.

 

Kokios šv. Kalėdos be „Spragtuko“? Tad antrąją švenčių dieną kviečiame kartu praverti uždangą į daug paslapčių ir netikėtumų kupiną teatro pasaulį!

Artėjant metų virsmui, „Spragtuko“ spektakliai tradiciškai atgimsta viso pasaulio scenose. Jie – tarsi teatrinis žiemos švenčių simbolis, tarsi privalomas baleto gerbėjų kalėdinis atributas ir kasmetinių susitikimų vieta. Todėl kiek bebūtų skelbiama „Spragtuko“ spektaklių su savais ar gastroliuojančiais artistais – žiūrovų jiems niekada netrūksta.

Savąją „Spragtuko“ versiją 2019 m. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė Vilniaus ir Klaipėdos arenose. Spektaklį uostamiestyje sukūrė garsus rusų choreografas Kirilas Simonovas, kartu su kostiumų ir scenografijos dailininkais – Jekaterina Zlaja ir Aleksandru Barmenkovu, šviesų dailininku Jevgenijumi Vinogradovu.

Daugeliui kūrėjų taptų iššūkiu klasikinį baletą pristatyti universaliose arenose, bet tik ne K. Simonovui, jau ne kartą tai dariusiam su įvairių šalių baleto trupėmis.

„P. Čaikovskis parašė tokią nuostabią muziką, kad ji gyvuos ilgiau nei amžinybę. Planeta išnyks, o ši muzika vis dar skambės kažkur astraluose… Nes „Spragtukas“ – nemirtingas kūrinys“, – įsitikinęs choreografas.

Spektaklyje praversime duris į modernų ir šiuolaikinį „Spragtuko“ pasaulį. Kritikų už meninius išsišokimus bei tradicinių dogmų nepaisymą kartais plakamas kūrėjas sukūrė neįprastą teatrams choreografiją: tad ir istorija tampa kitokia. Sceną puošia gigantiškos dekoracijos, o išmanūs videoprojekcijų sprendimai klaidina netikros realybės pasaulyje. Žiūrovų regimą pilį, kalėdinę eglę, pelių kariuomenę, net pūgos snaiges spektaklyje bus sunku atskirti nuo tikrų, tad būkite akyli – jūs laukia daug užduočių.

Tarptautiniame pastatyme šoka ne tik visa Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė, bet ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Olga Konošenko, taip pat vaikai iš šokių mokyklos „Coda“. Spektaklyje dainuoja Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vaikų operos studijos jaunieji dainininkai.

Į užburiantį muzikos pasaulį žiūrovai ners kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru ir batutos meistru, teatro vyriausiuoju dirigentu – Tomu Ambrozaičiu.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 1033 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,