Mano GargždaiIstoriniai 2020-ieji: kokie jie buvo Klaipėdos rajone?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
2020-ieji – mano-gargzdai.lt koliaže 2020-ieji – mano-gargzdai.lt koliaže

2020-ieji jau ne kartą pavadinti vienais blogiausių metų istorijoje ir greičiausiai norisi tam pritarti. Pirmą kartą susidūrėme su prieš tai negirdėtais dalykais – pandemija, karantinu, kaukių dėvėjimu, socialiniais ir psichologiniais iššūkiais, kuomet negalime veikti mėgstamų dalykų, be baimės bendrauti su žmonėmis. Galime džiaugtis, jeigu koronavirusas aplenkė mus ir mūsų artimuosius arba pavyko prasirgti lengva ar besimptome viruso forma. Be abejonės, mūsų visų gyvenimai 2020-aisiais buvo kitokie. Kitokie metai ir Klaipėdos rajone. Tačiau būta ir naujovių, nestojo infrastruktūros darbai. Kviečiame prisiminti, kokie įsimintiniausi įvykiai Klaipėdos rajone buvo 2020-aisiais.

 

Sausio 18 d.

Mažoji kultūros sostinė Klaipėdos apskrityje – Veiviržėnai – surengė įspūdingą visus metus truksiančio renginių ciklo atidarymo renginį – 10-ąjį kartą organizuoto „Kūrybinio traukinio“ metu pasirodymus pristatė apie 130 dalyvių, kurių paklausyti prigužėjo pilnutėlė salė.

 

 

Sausio 24 d.

123-ąjį Ievos Simonaitytės gimtadienį XXIV Agluonėnų seniūnijos rašytojos I. Simonaitytės vardo premija įteikta Klaipėdos universiteto mokslininkėms Sigitai Kraniauskienei, Silvai Pocytei, Ruth Leiserowitz ir Irenai Šutinienei už kolektyvinį darbą – monografiją „Klaipėdos kraštas 1945–1960 m.: naujos visuomenės kūrimasis ir jo atspindžiai šeimų istorijose“.

 

Vasario 26 d.

Šalyje paskelbta valstybės lygio ekstremalioji padėtis dėl koronaviruso grėsmės.

 

Vasario 28 d.

Seniausia miesto mokykla – „Minijos“ progimnazija – šventė 75-ąjį jubiliejų.

 

Kovo 16 d.

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

 

Balandžio 2 d.

Šalia magistralės pastatytas ir pradėjo veikti unikalios architektūros 30 000 kv. metrų SBA logistikos centras, į kurį buvo investuota 18 mln. eurų.

 

Gegužės 9–10 d.

Gargžduose suorganizuoti pirmieji Vakarų Lietuvoje „Drive-in“ kino seansai.

 

Birželio 3 d.

Gargžduose ir Glaudėnų kaime (Sendvario sen.) VšĮ „Gargždų švara“ atidarė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

 

Birželio 4 d.

Klaipėdos rajono savivaldybė toliau vykdo Gargždų miesto parko tvarkymo darbus. Pirmojo etapo metu parke jau nugenėti ir pašalinti blogos būklės medžiai, taip pat sutvarkytas paplūdimys, gyventojų dar vadinamas „karvių pliažu“. Prie Minijos upės taip pat tiesiami pažintiniai takai.Pirmasis parko tvarkymo projekto etapas kainuos apie 330 tūkst. eurų.

 

Birželio 4 d.

Dovilų pagrindinė mokykla pagerbta Lygybės ir įvairovės apdovanojimuose.Dovilų pagrindinei mokyklai įteiktas „Įveiktos kliūties apdovanojimas“. Mokykla įvertinta už neišsenkamą energiją ir nuolatinių kliūčių įveikimą įtraukiant vaikus su negalia į bendrąjį ugdymą.

 

Birželio 26 d.

Vėžaičiuose vyko oficiali senelių globos namų atidarymo šventė. „Senjorų dvaru“ pavadinta įstaiga teiks ilgalaikės ir trumpalaikės senjorų globos paslaugas.

 

Liepos 2 d.

Visuomenei teikiami Gargždų daugiafunkcio sporto centro projektiniai pasiūlymai. Suprojektuotas pastatas bus inovatyvus, bet tuo pačiu darniai įsiliejantis į aplinką, urbanistinį kontekstą: dalis fasado bus želdinama vijokliniais augalais, kuriant vientisą kraštovaizdį, rašoma Klaipėdos rajono savivaldybės pranešime spaudai. Primename, kad Gargždų daugiafunkcį sporto centrą buvo nuspręsta statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje (kur buvo parengtas ir projektas), bet prie miesto stadiono.

 

Liepos 3 d.

Pradėta projektuoti nauja Gargždų autobusų stotis.

Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė naujos Gargždų autobusų stoties projektavimo sutartį. Konkursą laimėjo UAB „Progresyvūs projektai“, sutarties suma – kiek daugiau nei 28 tūkstančiai eurų. Visuomenei svarbaus objekto projektavimą planuojama baigti kitų metų pradžioje, o pavasarį jau būtų galima skelbti rangos konkursą. Duris nauja autobusų stotis, planuojama, atvertų 2021-ųjų pabaigoje.

 

Liepos 9 d.

Veiviržėnuose senos durys virto meno šedevrais.

Per devynias plenero dienas vietiniai menininkai, kviestiniai svečiai ir miestelio įstaigos pademonstravo neįtikėtiną susitelkimą ir nuostabiausius kūrybinius sprendimus, kurie papuošė veiviržėniškių suneštas senas nebenaudojamas duris. Bendruomenės iniciatyva naujam gyvenimui buvo prikeltas ir Kultūros centro pastatas, kurio originali puošyba nuo šiol džiugins ir gyventojus, ir pravažiuojančius. Iš viso buvo sukurta 14 informacinių stendų-durų bei dar 20 durų buvo pakabintos ant Kultūros centro pastato sienos.

 

Liepos 13 d.

Gargžduose atsirado dar viena reprezentacinė erdvė: sutvarkytas skverelis prieš autobusų stotį, kuriame nuo šiol gyventojus bei miesto svečius pasitiks ir išlydės 18 m aukštyje plevėsuojanti 6 m ilgio Lietuvos trispalvė.

 

Rugpjūčio 5 d.

Pradėti ilgą laiką Priekulės gyventojų laukti darbai – tvarkoma pagrindinė miesto gatvė. Projekto vertė – apie 4 mln. eurų. Bus paklota ne tik per 2 km asfalto, bet ir sutvarkyta inžinerinė infrastruktūra, įrengti dviračių takai, šaligatviai.

 

Rugpjūčio 26 d.

Vėžaičių šv. Kazimiero parapijos bažnyčioje pašventintas geradarių – Daugėlų šeimos – dovanotas, naujai išlietas bažnyčios varpas.

 

Rugpjūčio 28 d.

Startuoja elektroninė registracijos į Klaipėdos rajono darželius sistema. Jau nuo rugsėjo 1-osios Klaipėdos rajono tėvų ar globėjų laukia ilgai laukta naujovė – norintieji, kad jų vaikai lankytų rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes, prašymus teiks patogiau – elektroniniu būdu.

 

Rugsėjo 16 d.

Jaunimo klubas „Ekipa“ atšventė 20-ies metų jubiliejų. Tai ko gero seniausia Klaipėdos rajone veikianti jaunimo organizacija, kuri ir šiandien yra aktyvi.

 

Rugsėjo 19 d.

Europos čempionate (Danijoje) Gargždų klubo „Rolina“ šokėjai Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė užėmė 4-ą vietą.

 

Rugsėjo 25 d.

Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujos mokyklos statybos Jakuose. Daugiau nei 2,2 mln. eurų kainuosianti mokykla, planuojama, duris galėtų atverti jau kitų metų rudenį.

 

Rugsėjo 29 d.

Įteiktos Metų mokytojo vardo premijos. Šiemet premijos skirtos Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos matematikos mokytojai metodininkei Daliai Bendikienei bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Rasai Rusteikienei ir „Kranto“ pagrindinės mokyklos vyresniajai matematikos ir fizikos mokytojai Ilonai Tulabienei.

 

Spalio 6 d.

Paskelbta, kad iš pareigų atleidžiamas Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis, šias pareigas ėjęs du dešimtmečius – nuo 2000 metų birželio mėnesio.

 

Spalio 25 d.

Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje triumfavo savarankiškai išsikėlęs kandidatas Petras Gražulis, surinkęs 53,64 proc. (7 990) rinkėjų balsų. Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Rasa Petrauskienė nuo oponento atsiliko, sulaukdama 42,58 proc. (6 342) dalyvavusių rinkėjų palaikymo.

Mėguvos apygardoje, kurioje iš 18 rinkimų apylinkių 8-ios yra Klaipėdos rajono savivaldybėje, antrajame Seimo rinkimų ture nugalėjo konservatorius Mindaugas Skritulskas, surinkęs 55,88 proc. rinkėjų balsų.

 

 

Spalio 26 d.

Vyriausybės pasitarime priimtas sprendimas 12-oje šalies savivaldybių skelbti karantiną. Pastarąjį skelbti pritarta ir Klaipėdos rajono savivaldybėje.

 

Spalio 31 d.

„Banga“ pasiekė aukščiausią poziciją klubo istorijoje – finišavo A lygoje ketvirtoje vietoje.

 

Lapkričio 22 d.

Gargždų miesto bendruomenė meniškais darbais ir toliau gražina miestą – kino teatro „Minija“ siena prie krepšinio aikštelės padabinta piešiniu, kuriame vaizduojami žydų futbolo komandos nariai. Vieta pasirinkta neatsitiktinai – būtent čia prieš karą stovėjo sinagoga, o aplink ją buvo susiformavęs gyvenamasis žydų kvartalas, virė kultūrinis ir socialinis gyvenimas.

 

Gruodžio 1 d.

Už pasiekimus mokslo srityje Ernsto Vicherto premija „Jaunasis talentas 2019“ įteikta buvusiam Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientui Lukui Rimkui.

 

Gruodžio pradžia

Baigti gyventojus ilgą laiką piktinę darbai Pušų bei Dariaus ir Girėno gatvių žiedinėje sankryžoje.

 

Gruodžio 4 d.

Gargžduose sužibo Kalėdų eglė ir šventinės lemputės: pirmą kartą – virtualiai.

 

Gruodžio 9 d.

Išrinktas penktosios Vytauto Majoro vardo tautodailininko premijos laureatas. Šiemet už meistriškumą, aktyvią ir kūrybingą veiklą tautodailės srityje bei Klaipėdos rajono vardo garsinimą premija skirta menininkei Ritai Riaukei.

 

Gruodžio 16 d.

Kūrybiškiausiems jaunuoliams – Savivaldybės premijos.

Šiemet jos įteiktos „Rolinos“ sportinių šokių šokėjų porai, Lietuvos sportinių šokių rinktinės nariams Ugnei Bliujūtei ir Einorui Degučiui, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bei Gargždų muzikos mokyklos mokinei Justinai Dirgėlaitei bei Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mokinei, kuri Gargždų muzikos mokyklos Priekulės skyriuje groja fortepijonu – Urtei Lotužytei.

 

Gruodžio 17 d.

Apie pasitraukimą iš pareigų socialiniame tinkle pranešė Klaipėdos rajono Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

 

Gruodžio 23 d.

Meras dėkoja garsinantiems Klaipėdos rajoną: paskelbti keturių nominacijų laimėtojai. Šiemet švietimo kategorijoje už inovatyvią ir atsidavusią veiklą karantino laikotarpiu padėka atitenka Klaipėdos rajono švietimo centrui.

Bendruomenių kategorijoje už metų projektą „Mažoji kultūros sostinė – 2020“ apdovanojimas keliauja visai Veiviržėnų bendruomenei – kultūros centrui, gimnazijai, bendruomenei ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie kultūros sostinės renginių.

Verslo kategorijoje už socialiai atsakingą veiklą mero padėka apdovanojama UAB „Mida LT“. Tai viena iš daugiausiai mokesčių ir kitų įmokų sumokanti rajono įmonių, kuri nepamiršta ir aplinkinių.

Kultūros kategorijoje už Mažosios Lietuvos krašto tradicijų puoselėjimą ir lietuvininkų kalbos sklaidą šalyje ir už jos ribų padėka skiriama Virginai Asnauskienei.

 

Gruodžio pabaiga

Baigta vykdyti lietaus nuotekų tinklų statyba Tilto g., kainavusi beveik pusę milijono eurų. Paskutinis darbų etapas – suardytos kelio dangos atstatymas.

Baigti Kvietinių gatvės rekonstrukcijos darbai – sutvarkyta atkarpa nuo Klaipėdos g. iki Parko g., atsirado nauji pėsčiųjų–dviračių takai, rekonstruota gatvės važiuojamoji dalis. Rangovas – UAB „Inkomsta ir Co“. Projekto vertė – apie 700 tūkst. eurų.

 

Gruodžio 28 d.

Gargždų ligoninę pasiekė pirmoji vakcinos nuo koronaviruso infekcijos siunta. Pirmuoju etapu – dozės 25 asmenims. Paskiepyti visi planuoti 25 darbuotojai.

Pirmoji paskiepyta vakcina buvo COVID-19 skyriaus vyresnioji slaugytoja Juozapina Šimkienė. Antroji – gydytoja Simona Rubinaitė.

Pagal LR SAM nurodytus prioritetus skiepijami – COVID-19 skyriuje dirbantis personalas, dirbantys priėmimo–skubios pagalbos skyriuje, bei skubią pagalbą chirurginiame bei ginekologiniame kabinetuose teikiantis personalas.

 

Sandros Vaičienės, Simos Ulvikienės, M. Ambrazo, Klaipėdos r. sav., LSŠF, Donato Bielkausko nuotr.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 120 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,