Mano GargždaiSavanorių pagalba socialinės globos įstaigose – 1 000 gerumo valandų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels nuotr. Asociatyvi Pexels nuotr.

Nevyriausybinių organizacijų telkiamos savanorių gerumo pajėgos aukoja laiką ir jėgas, kad koronaviruso židiniais tapusiose globos įstaigose, nepritrūktų rankų pasirūpinti vienišais senoliais ar žmonėmis su negalia. Į iniciatyvos partnerių – Maltiečių, Lietuvos Carito ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus – kvietimą atsiliepė nemažai savanorių ir jau skyrė daugiau nei 1 000 gerumo valandų patiems pažeidžiamiausiems šalies gyventojams.

 

„Noriu padėkoti savanoriams, kurie kasdien savo brangaus laiko valandas skiria savanorystei globos įstaigose, padeda pavargusiam personalui ir svarbiausia ištiesia pagalbos ranką mūsų senjorams ar neįgaliesiems. Jūsų kilniaširdiškas ir prasmingas darbas suteikią viltį, kad susitelkę įveiksime šį iššūkių kupiną laikotarpį ir pamažu viskas stosis į savo vėžias“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Maltiečių atstovas Edvinas Regelskis pasakoja, kad pandemija privertė prisitaikyti prie situacijos ir suskirstyti savo paslaugas bei veiklas į gyvybiškai svarbias ir ne.

„Teko pristabdyti kai kurių paslaugų teikimą ar keisti jų pobūdį, nes jos buvo teikiamos rizikos grupei priskiriamiems asmenims. Dėl šių priežasčių šiandien nevyksta senjorų dienos centrų, senjorų klubų kontaktinė veikla. Tačiau ryšio su senjorais nenutraukėme – jį palaikome nuotoliniu būdu“, – pasakoja E. Regelskis.

Anot E. Regelskio, šiuo metu vienas iš pagrindinių organizacijos uždavinių yra savanorių paruošimas savanorystės veikloms pandemijos metu.

„Dabar, kai savanorių pagalbos reikia čia ir dabar, nuolat vykdome nuotolinius naujų savanorių apmokymus, o tai pareikalauja papildomų žmogiškųjų ir laiko išteklių. Kitas svarbus uždavinys – apsaugos priemonių rezervo užtikrinimas. Nors esame jį sukaupę, apsaugos priemonės labai greitai eikvojasi, dėl to tenka ieškoti naujų galimybių jas įsigyti“, – teigia E. Regelskis.

Viena iš socialinės globos įstaigų savanorių Vaida Basijokienė pasakoja, kad savanoriauja ne pirmus metus ir net nedvejodama sausio pradžioje prisijungė prie gerumo pajėgų socialinės globos įstaigose.

„Savanoriauju jau kurį laiką. Visada rasdavau kalbą su vyresnio amžiaus žmonėmis, todėl vienišus senjorus lankydavau kaip savanorė. Dabar, kai teko nutraukti savo įprastas veiklas, nusprendžiau savo laisvas valandas skirti pagalbai globos įstaigose“, – pasakoja savanorė.

Vaida pastebi, kad pirmoji diena būna pati sudėtingiausia.

„Pačioje pradžioje, kai tik pradedi naują veiklą ir nežinai, ką tiksliai daryti – truputėlį baugu, bet visada gali klausti. Tikrai greitai prisitaikai, nes darbai nėra sudėtingi: ar stalus nušluostyti, ar maistą padalinti, pamaitinti, ar kitus paprastesnius darbus atlikti. Iš tiesų, bent man sunkiausia visą pamainos laiką išbūti su apsauginiu kostiumu, nes karšta ir norisi viską kuo greičiau nusimesti ir įkvėpti gryno oro. Savo kailiu patyriau ką per dieną turi patirti ne tik medikai, bet ir globos įstaigų darbuotojai, kasdien atlikdami savo darbą“, – patirtimi dalijasi V. Basijokienė.

Šiuo metu 55 globos įstaigoms reikalinga savanorių pagalba. Jei galite skirti bent 4 valandas per savaitę, junkitės! Tapti savanoriu paprasta – tereikia užpildyti registracijos anketą. Su jumis susisieks Maltiečiai, Lietuvos Carito ar Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovai – jie pakonsultuos, apmokys ir nukreips ten, kur Jūsų pagalbos labiausiai reikia.

Savanoriais gali tapti nuo 18 iki 50 metų amžiaus asmenys, neturintys gretutinių ligų, gali būti persirgę virusu COVID-19.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 357 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,