Mano Gargždai2020 m. Laisvės premija įteikta demokratinės Baltarusijos lyderei S. Cichanouskajai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova) Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

Minint atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen demokratinės Baltarusijos lyderei Sviatlanai Cichanouskajai įteikė Baltarusijos demokratinei opozicijai skirtą 2020 metų Laisvės premiją.

 

Iš anksto nufilmuotoje Laisvės gynėjų dienos 30-mečio minėjimo ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijoje Seimo Laisvės premijų komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė akcentavo, kad 2020 metų Laisvės premija skirta visiems baltarusiams, kovojantiems už demokratiją ir laisvę, stojantiems prieš didelę agresiją.

„Esame kartu su baltarusiais, nes puikiai žinome tikrąją laisvės kainą ir kaip svarbu sulaukti paramos iš tarptautinės bendruomenės, ypač kai atsiranda siūlančių patylėti, nepastebėti ar užsimerkti vardan riebesnio sviesto. Bet Lietuva, prisimindama savo istoriją, kruvinuosius Sausio 13-osios – apgintos Laisvės įvykius, puikiai supranta vieną dalyką: jokių kompromisų su sąžine negali būti“, – sakė P. Kuzmickienė.

Priimdama premiją demokratinės Baltarusijos lyderė S. Cichanouskaja pabrėžė, kad svarbu žinoti, kad kovoje už demokratiją jie nėra vieni. „Šimtmečiais jautėme kaimynės Lietuvos petį. Tačiau šiandien esame dėkingi už jos paramą kaip niekada anksčiau, nes tikrą draugą pažinsi nelaimėje. Ir šiandien visų baltarusių vardu norėčiau jums už tai padėkoti“, – kalbėjo S. Cichanouskaja

Pasak jos, Laisvės premija priklauso visiems su smurtu ir įstatymų nepaisymu taikiai kovojantiems baltarusiams. „Ši premija ne tik didelė garbė, bet ir priminimas mums visiems, kad turime išlikti susitelkę ir vieningi. Mes laimėsime“, – tvirtino demokratinės Baltarusijos lyderė.

Šiuo Seimo apdovanojimu siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 196 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,